ارزش قطعی شرکتهای سهام عدالت ۴۱۰۰۰ میلیارد تومان است

کارخانه فولاد

شرکتهای پرتفوی سهام عدالت بیش از ۴۱۰۰۰ میلیارد تومان ارزش قطعی داشته و ارزش روز آنها حدود ۶۶۰۰۰ میلیارد تومان است

به گزارش «نسیم آنلاین»، مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت:شرکتهای پرتفوی سهام عدالت بیش از 41000 میلیارد تومان ارزش قطعی داشته و ارزش روز آنها حدود 66000 میلیارد تومان است.
سید جعفر سبحانی، اظهار کرد: ثبت نام عمومی سهام عدالت بیش از دو سال است که به اتمام رسیده وحدود 48 میلیون سهامدار را دربر می گیرد و دقیقا شامل 18 گروهی می شود که مصوبه قانون را دارند.
وی اشاره کرد: دو دهک پایین درآمدی جامعه از تخفیف 50 درصدی جهت باز پرداخت برخوردار بوده و چهار دهک بعدی شامل این تخفیف نمی شوند.
سبحانی افزود نزدیک به 16600 میلیارد تومان بابت سودهای سهام عدالت از شرکتهای سرمایه پذیر به حساب خزانه واریز  گردیده و برآورد می شود که این رقم تا پایان سال 95 حدودا به 50 درصد  برسد و دو دهک پایین درآمدی مذکور برای یک میلیون تومان سهام تعیین تکلیف خواهند شد.
وی همچنین گفت: از طرف دولت تدبیر و امید در خصوص اصلاح موادی از سیاستهای کلی اصل 44 لایحه ای آماده شده و امیدواریم هر چه زودتر به مجلس ارسال شود.طبیعتا لایحه مذکور بعد از ارسال به مجلس و تصویب در آن، به عنوان قانون تعیین تکلیف سهام عدالت مبنای کار بوده و سازمان خصوصی سازی نیز تمامی راهکارهای مورد لزوم را در لایحه مذکور مطرح کرده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین