ارتش سوریه حمله تروریست‌ها در "ریف قنیطره" را دفع کرد+ عکس

سوریه

نیروهای ارتش سوریه عملیات تروریست‌های تکفیری برای سیطره بر مناطقی در "ریف شمالی قنیطره" و "ریف درعا" را ناکام گذاشتند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: 12 گروهک تروریستی فعال در سوریه از سحرگاه روز گذشته عملیاتی را به منظور سیطره بر مناطقی در «ریف شمالی قنیطره» آغاز کردند.

گروهک‌های تروریستی در عملیاتی تحت عنوان «اگر بازگشتید باز می‌گردیم» سعی در سیطره بر مناطقی در «ریف شمالی قنیطره» و برخی شهرک‌های اطراف «ریف درعا» مشهور به «مثلث مرگ» دارند.

این گزارش حاکی است که تروریست‌های تکفیری‌، حمله خود را از نخستین ساعات روز گذشته به سمت مناطق «تل کرم»، روستای «جبا»، «تل بزاق» و شهر «البعث» آغاز کردند که با جانفشانی‌های تیپ «جولان» ارتش سوریه روبرو شدند.

نیروهای ارتش سوریه تحرکات تروریست‌ها را در منطقه حد فاصل بین دو روستای «امباطنه» و «مسحره» و منطقه «الصمدانیه» هدف قرار دادند که به انهدام یک تانک و کشته شدن تروریست‌های سرنشینش منجر شد. نیروی هوایی سوریه، مواضع تروریست‌ها و تحرکات آنها را نیز هدف قرار داد ولی آماری درباره تلفات ناشی از آن منتشر نشده است.

افراد مسلح در محور دیگری نیز از دو روستای «کفر شمس» و «کفر ناسج» از توابع ریف «درعا» حمله‌ای را آغاز کردند که به آتش سنگین توپخانه ارتش سوریه در بلندی‌های «قرین» و «فاطمه» روبرو شدند و تلفات سنگینی متحمل شدند.

در کمین نیروهای تیپ جولان ارتش سوریه نیز دستکم 30 تروریست تکفیری کشته شدند. تروریست‌ها تنها توانستند مقدار کمی از اجساد قربانیان خود را با خود ببرند.

نیروهای ارتش سوریه دو روز گذشته هجوم افراد مسلح در «قنیطره» در مناطق الصمدانیه شرقی، تل کروم جبا، تل البزاق، رجم الصید، تل الجبل و تل قرین را دفع کردند. در جریان درگیری‌ها در قنیطره شماری از تروریست‌ها کشته یا زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه تجمع تروریست‌ها در اطراف مناطق کرم جبا را هدف قرار داده و تله‌های انفجاری خود را در جمع گروه دیگری از تروریست‌ها در روستای مسحره منفجر کردند. یک تله انفجاری دیگری نیز در نزدیکی مسجد منطقه منفجر شد که در جریان آن شماری از تروریست‌ها کشته یا زخمی شدند.

نیروهای ارتش سوریه در عملیات دیگری یک تانک افراد مسلح را در منطقه «ام باطنه» و یک تانک دیگر را در «تل المال» در شمال درعا منهدم، یک تیربار سنگین را در «الخوالی» و توپخانه تروریست‌ها و یک خودرو را در شهرک «مسحره» واقع در جنوب قنیطره منهدم کردند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین در جبهه شیخ مسکین واقع در ریف شمالی درعا یک خودروی وابسته به تروریست‌ها را با یک موشک هدایت شوند هدف قرار داده و منهدم کردند. دو خودروی دیگر را نیز در مسیر منطقه «نوی» و «البجابجه - المنشیه» و یک موشک انداز را در «الطبحه» واقع در شمال درعا منهدم کردند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین