با تأمین زیرساخت ۳ کمپ جدید؛

طرح جذب ۱۵۰۰ معتاد متجاهر و کارتن خواب آغاز می‌شود

معتادین به مواد مخدر

فرمانده قرارگاه انضباط شهری با اشاره به اجرای مرحله سوم طرح انضباط شهری گفت: تاکنون حدود ۶۸۰ نفر از آسیب‌دیدگان جذب و به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی شده‌اند. ضمن اینکه با آماده‌سازی ۳ کمپ جدید، قرار است، طی روزهای آتی اقدامات مربوط به جذب ۱۵۰۰ نفر آغاز شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سردار عزیزالله رجب زاده ضمن اعلام این خبر با اشاره به اجرای طرح انضباط شهری در تمامی مناطق شهر به ویژه محله هرندی اظهار داشت: این تصور که با اجرای این طرح دیگر شاهد حضور معتادان متجاهر در خیابان ها نخواهیم بود، اشتباه است، اما باید بپذیریم که اجرای طرح انضباط شهری موجب شد تا تعداد معتادان در منطقه 12، دره فرحزاد، اتوبان چمران و ... کاهش یابد و مردم رضایتمندی خوبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 86کمپ ترک اعتیاد برای ساماندهی جذب شدگان فعال هستند، گفت: شهرداری تهران تعدادی از کمپ ها همچون کمپ شفق و جاجرود را بازسازی و آماده سازی کرد و در نهایت به عنوان مرکز ماده 16 در اختیار شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر تهران قرار داد. تعدادی دیگر نیز کمپ های خصوصی و مجوزدار هستند که به صورت قراردادی با طرح همراهی می کنند و نحوه فعالیت آن ها از سوی شورای هماهنگی به طور مرتب رصد می شود.

فرمانده قرارگاه انضباط شهری با اشاره به تعداد جذب شدگان در مراحل مختلف طرح تصریح کرد: مرحله اول با جذب خانم های معتاد متجاهر و کارتن خواب آغاز شد و 401 نفر به کمپ شفق تحویل داده شدند. بر اساس آمارهای رسیده، طی دو ماه و نیم اخیر  46 نفر با صلاحدید مددکار به خانواده ها سپرده شدند و 352 نیز در حال گذراندن مراحل ترک هستند.

رجب زاده ادامه داد: در مرحله دوم، طرح جذب مردان معتاد متجاهر و کارتن خواب در تمامی مناطق به ویژه محله هرندی آغاز شد. در این مرحله 2 هزار و 694 نفر برای گذراندن روند درمان به کمپ ها معرفی شدند. لازم به یادآوری است، بلافاصله چند روز پس از مرحله دوم، مرحله سوم با جذب 680 نفر در سطح شهر اجرا شد.

وی با بیان اینکه مرحله سوم طرح انضباط شهری همچنان ادامه دارد و قرار است در آینده ای نزدیک شکل تازه ای به خود بگیرد، خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم تا با تجهیز 3 کمپ هر یک با ظرفیت 500 نفر، زیرساخت های لازم برای جذب 1500معتاد متجاهر دیگر را فراهم کنیم.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین