در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی

رئیس دانشگاه خوارزمی تایید شد

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تایید انتخاب "سبحان الهی" برای ریاست دانشگاه خوارزمی خبر داد.

به گزارش «نسیم‌آنلاین»، جلسه ۷۷۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد.

تائید آئین‌نامه جدید ارتقای اعضای هیئت‌علمی در شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها

دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه در این جلسه مباحث مختلف موردبررسی قرار گرفت، اظهار داشت: بحث اول جلسه پیرامون آئین‌نامه ارتقای اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها بود که کاری در این زمینه در حدود یک سال گذشته در وزارتین علوم و بهداشت انجام‌شده بود و اصلاحاتی در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و خدمات مدیریتی و اجرایی در آن انجام‌شده بود.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این اصلاحات نیاز به تائید شورای عالی انقلاب فرهنگی داشت که در شورای تخصصی اسلامی شدن دانشگاه‌ها با ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مباحث آن مطرح‌شده است که جلسه امشب، دو هفته برای ارائه پیشنهاد و نکات اصلاحی به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرصت داد تا نظرات خود را در این خصوص اعلام کنند.

 مخبر دزفولی در ادامه با اشاره به مسئله آمایش آموزش عالی و تصویب، ابلاغ و اجرای آمایش آموزش عالی در حوزه سلامت در جلسات گذشته، گفت: در حوزه وزارت علوم نیز پس از کار مطالعاتی مفصلی که در این زمینه انجام شد گزارش آمایش آموزش عالی در دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم (اعم از دانشگاه‌های بزرگ، پیام نور، علمی کاربردی، غیرانتفاعی و سایر مراکز آموزشی) توسط وزیر علوم و معاونین وی در این جلسه ارائه شد.

رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: ادامه این بحث به جلسه آینده موکل شد چراکه پیشنهادهایی برای سیاست‌های آینده این حوزه از آموزش عالی به‌ویژه در بخش مأموریت گرا کردن دانشگاه‌ها در حوزه ملی، منطقه و محلی مطرح شد.

دستور رئیس‌جمهور برای بررسی سیاست‌های سینما

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به ارائه گزارشی از حوزه سینما و جشنواره فیلم فجر توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مقرر شد در حوزه فیلم، سینما و تحولات آن بررسی‌های لازم برای سیاست‌گذاری و تدوین برنامه‌های کلان که با مشارکت فعالان حوزه هنر و سینما و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دستوری که رئیس‌جمهور در این زمینه صادر کرده است موضوع سیاست‌های سینما در جلسات آینده شورا موردبحث و بررسی قرار گیرد.

تائید انتخاب رئیس دانشگاه خوارزمی

مخبر دزفولی همچنین در خاتمه از تائید انتخاب دکتر سبحان الهی برای ریاست دانشگاه خوارزمی خبر داد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین