مشاهدات میدانی خبرنگاران «نسیم آنلاین» از شعب اخذ رأی روایت می‌کنند:

ارمغان مشارکت ۷۰ درصدی در مجلس/ اصولگرایان با اختلاف ۱۰ درصدی همچنان پیشتازند

عنوان

با مشارکت گسترده مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی که از ساعات اولیه امروز آغاز شده است، به احتمال فراوان مشارکت مردمی فراتر از انتخابات گذشته و از مرز ۵۰ درصد در تهران و ۷۰ درصد در شهرستان‌ها خواهد گذشت.

گروه سیاسی «نسیم آنلاین»:: هفتم اسفندماه فرا رسید و ماراتن انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به مرحله آخر.

از دقایق اولیه صبح صف‌های بلندی از مردم در مقابل شعب اخذ رای شکل گرفته بود و از رای اولی ها گرفته تا بسیاری از پیرمردان و پیرزنان سالخورده منتظر بودند تا رای خود را به صندوق بیاندازند. این اتفاق البته نشان مهمی بود بر اینکه مشارکت عمومی مردم همچون گذشته، بالا و یا حتی فراتر از انتظار خواهد بود.

در این میان گزارش خبرنگاران میدانی «نسیم آنلاین» نیز موید همین مساله است و  می‌گویند که در تهران و بسیاری از شعب اخذ رای در کشور حضور مردم از انتخابات مجلس گذشته بیشتر است و با وجود تمدید دوساعتی فرصت شرکت در انتخابات، به نظر می‌رسد که وزارت کشور مجبور خواهد بود تا ساعات پایانی امروز این مهلت را تمدید کند.

از سوی دیگر اما خبرهایی از مسئولان وزارت کشور به گوش می رسد که تا ساعت 5 امروز بیش از یک و نیم میلیون تعرفه انتخابات مجلس شورای اسلامی در شعب اخذ رای  تهران مصرف شده که با این وصف می‌توان به این نتیجه رسید که مشارکت نهایی در تهران قطعا بیش از 50 درصد خواهد بود و احتمالا  این مشارکت در شهرستان ها از مرز 70 درصد عبور می‌کند.

مشاهدات میدانی، گزارش‌ها و تصاویر ارسالی از شعب اخذ رای  در مورد حضور مردم و نوع رای آنها نیز نتایجی متفاوت از  پیش‌بینی‌های روزهای ماقبل انتخابات را بیان نمی‌کند، گزارش‌ها می‌گویند که بسیاری از مردم بویژه تهرانی‌ها لیستی در انتخابات شرکت کرده‌اند و یا به اصولگرایان رای داده‌اند یا اصلاح‌طلبان.

نتایج حضور مردم نیز همانند آنچه که قریب به اتفاق نظرسنجی‌های معتبر یکی دو روز گذشته خبر داده‌ اند، نشانگرحرکت شانه به شانه اصولگرایان و اصلاح طلبان در شهر تهران و احتمال برتری 60 درصدی اصولگرایان نسبت به 40 درصد رای اصلاح‌طلبان در شهرستان های کل کشور است و با احتمال تثبیت این وضعیت طی ساعات آینده، نباید انتظاری غیر از پیروزی حدودا 10 درصدی اصولگرایان در مجلس دهم داشت.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین