واکنش سخنگوی حزب کارگزاران به نتیجه انتخابات در تهران:

شاخص توسعه سیاسی ایران در تهران ۱۰۰، در مراکز استان‌ها ۵۰ و در شهرستان‌ها ۳۰ است

حسین مرعشی

حسین مرعشی با بیان اینکه اکنون می‌توان شاخص توسعه سیاسی ایران در تهران را ۱۰۰، در مراکز استان‌ها ۵۰ و در شهرستان‌ها ۳۰ در نظر گرفت گفت: ظرف ده سال آینده توسعه‌یافتگی سیاسی به سراسر ایران سرایت می‌کند و مردم می‌آموزند به جای تکیه بر شناخت خود به سمت انتخاب بسته‌های سیاسی پیش بروند

حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در تحلیل خود از رأی مردم تهران، گفت: ما شاهد یک بلوغ سیاسی در تهران هستیم که این بلوغ پشتوانه مهمی در کشور و نظام است.

مرعشی، با اشاره به اینکه اکثریت مردم با گرایش حامی دولت، اصلاحات و اصولگرایی به لیست‌ها رأی دادند، اظهار کرد: مردم به احزاب و جناح‌ها اعتماد کردند و این کنش سیاسی تکامل‌یافتگی سیاسی ایران و اتفاق مبارکی است.

وی در ادامه افزود: اکنون می‌توان شاخص توسعه سیاسی ایران در تهران را 100، در مراکز استان‌ها 50 و در شهرستان‌ها 30 در نظر گرفت. ظرف ده سال آینده توسعه‌یافتگی سیاسی به سراسر ایران سرایت می‌کند و مردم می‌آموزند به جای تکیه بر شناخت خود به سمت انتخاب بسته‌های سیاسی پیش بروند.

مرعشی با تشکر ویژه از مردم برای برداشتن گام دوم برای اصلاح امور کشور، خاطرنشان کرد: حتماً مجلس بعدی قوی‌تر خواهد بود. از نظر ما دوره کنونی، دوره همکاری برای حل مشکلات کشور است. مجلس بعدی پشتیبان دولت است برای تقویت دولت، استانداران و برداشتن گام‌های مهم در عرصه اقتصاد برای عبور از رکود، ایجاد رونق و اشتغال.

وی تأکید کرد: جناح پیروز باید قدر رأی مردم را بداند و در شأن رأی مردم عمل کند. جناح پیروز رعایت اخلاق را همچنان باید در دستور کار خود قرار دهد. امروز، روز همکاری برای حل مشکلات مردمی است که از همه جهت پای نظام ایستاده‌اند و از رهبر و دولت حمایت می‌کنند.

سخنگوی حزب کارگزاران درباره چرایی رأی مردم به لیست امید، افزود: مردم نتیجه حاکمیت اصولگراها در سه دوره مجلس را دیدند و رأی به تغییر دادند. مردم دیدند که در این سه دوره مجلس نتیجه ملموسی عاید کشور نشد. مردم دیدند با این وجود اصولگرایان به حضور در مجلس اصرار دارند و از رد صلاحیت درست یا غلط رقبای خود خوشحال‌اند پس تصمیم گرفتند به اصلاح‌طلبان و حامیان ناشناخته دولت رأی دهند ولی به اصولگرایان شناخته شده رأی ندادند.

مرعشی در پایان خاطرنشان کرد: جناح برنده انتخابات هم باید بداند که اگر به مردم خدمت نکنند، سرنوشت امروز اصولگرایان برای آنها هم رقم خواهد خورد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

 • مصطفى یکشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴ ۱۷:۲۲:۵۷
  پاسخ 0 |

  توسعه سیاسى یعنی رأى به اینها فقط!! واقعا که

 • توحیدی یکشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴ ۲۱:۱۶:۷
  پاسخ 0 |

  این آقا هرجا رای بیاره میگه همونا بلوغ سیاسی دارن مطمئن باش شهرستانی ها از تو بی سواد که همش بلدی فحش بدی بلوغ سیاسی بیشتری دارن تو فقط به کانون قدرت چسبیدی واسه همون توی سایتها عکستو میزارن وگرنه هیشکی نگاهتم نمیکنه

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
 • پر بیننده‌ترین
 • پر بحث‌ترین