السیسی: "اخوان المسلمین" دیگر به قدرت نخواهد رسید

السیسی

رئیس جمهوری مصر با بیان اینکه اخوان المسلمین بار دیگر در مصر به قدرت بازنخواهد گشت، تاکید کرد که گسترش گروه‌های تندرو همچون داعش در مناطق مختلف جهان بزرگترین خطر بر تمام بشریت است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، "عبدالفتاح سیسی" رئیس جمهوری مصر در جریان سفرش به ژاپن در مصاحبه‌ای با روزنامه ژاپنی "آساهی" گفت: جهان نیاز دارد که متحد باقی بماند و تمامی تلاش‌ها برای مقابله با تروریسم صورت بگیرد. این نیاز وجود دارد که تدابیر فراگیری برای ثبات زندگی مدنی از طریق بهبود آموزش و بهزیستی و ایجاد فرصت‌های شغلی اتخاذ شود.

وی گفت: عملیات ائتلاف بین‌المللی علیه داعش از بیش از یک سال قبل و بی‌وقفه ادامه دارد و با این وجود فعالیت‌های گروه‌های تروریستی کاهش نیافته است.

سیسی با ابراز نگرانی نسبت به پیامدهای احتمالی تحولات در لیبی، گفت که اگر لیبی فرو بپاشد، تبدیل به سکویی برای انتشار تروریسم در تمامی کشورهای مجاور همچون تونس، الجزایر و مصر و حتی اروپا می‌شود.

اما وی به این امر که مصر نیروهایی به لیبی خواهد فرستاد، اشاره‌ای نکرد و گفت: استراتژی ما حفاظت از خاک خود است و به نبرد خود علیه تروریسم ادامه خواهیم داد. ما در امور داخلی هیچ کشور دیگری مداخله نخواهیم کرد.

در همین حال، عبدالفتاح سیسی بازگشت مجدد گروه‌های اسلام گرا چون اخوان المسلمین به قدرت در مصر را بعید دانست و گفت: آنها باعث وقوع ضررهای بسیاری برای جامعه ما شدند. دشوار است که مردم احساسات خشم خود را در قبال آنها تغییر دهند.

پیش از سفر به توکیو، سیسی سفر دو روزه‌اش به قزاقستان را پایان داد. دومین ایستگاه وی در جریان سفرهایش به کشورهای آسیایی، ژاپن است و وی در جریان این سفرها به کره جنوبی نیز خواهد رفت.

سیسی در جریان سفرش به قزاقستان مذاکراتی با نور سلطان نظربایف، رئیس جمهوری قزاقستان و کریم ماسیموف، نخست وزیر این کشور داشت که در جریان این مذاکرات حمایت از روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف و گسترش همکاری تجاری و اقتصادی و سرمایه گذاری میان مصر و قزاقستان مورد بررسی قرار گرفت.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین