رئیس اتحادیه مرغ گوشتی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

کاهش قدرت خرید مردم گرانی مرغ را متوقف کرد/ زیاد تولید کردیم، روی دستمان مانده

مرغ

یوسفی گفت: تولید جوجه یک روزه از ماه آینده کاهش می‌یابد. تا اسفندماه امسال ماهیانه ۲۰ هزار تن مازاد تولید داشتیم

محمد یوسفی در گفتگو با «نسیم آنلاین» گفت: بازار مرغ شب عید به اندازه کافی برای مصرف کننده ایده آل است، شرکت امور پشتیبانی امور دام هم اعلام کرده که مرغ منجمد به اندازه کافی وجود دارد، قیمت این مرغ‌ها نیز 5500 است، قیمت مرغ زنده 3700 تومان، مرغ کشته در عمده فروشی 5200 و در خرده فروشی 5400 است.

وی افزود: دو سال است که تولیدکنندگان مرغ به امید سود آوری در ماه‌های آتی تولید خود را سرپا نگه داشته اند اما متأسفانه آن قدر تولید زیاد و قدرت خرید مردم کم شده است که پاسخگوی این وضعیت نیستند و لذا بسیاری از آن‌ها ظرف همین دو سال قدرت ادامه کار را از دست داده و ورشکست شده‌اند.

وی ادامه داد: درست است که صادرات هم داریم اما این صادرات جوابگوی مازاد تولید مرغ نیست به طوری که مرغدارانی که طی 18 ماه گذشته فعالیت داشتند متضرر شده و خیلی‌ها توان تولید را هم ندارند.

یوسفی گفت: تا قبل از اسفندماه حداقل ماهیانه 20 هزار تن به طور میانگین و سالی 240 هزار تن مازاد تولید داشتیم، البته مقداری را شرکت پشتیبانی دام خریداری کرده و بقیه را مردم با زیانِ تولیدکننده مصرف کردند.

وی تأکید کرد: تولید جوجه یک روزه  از ماه آینده کاهش خواهد داشت و بعد نوروز که تب و تاب مصرف بالای مردم فروکش کند، تولید آن را کمتر می‌کنیم، این کاهش تولید قبل از عید صورت نگرفت تا مبادا موجب سوءاستفاده عده‌ای سودجو در بالا بردن قیمت مرغ شود.

وی تصریح کرد: بنابراین پیش بینی ما این است که خلاف سال گذشته امسال حتی با نزدیک شدن به شب عید تغییر چندانی در قیمت مرغ ایجاد نشود مگر این که ظرف چند روز کشتارگاه‌ها تعطیل کنند و عرضه مرغ کاهش یابد.

یوسفی در رابطه با تأثیر افزایش قیمت گوشت قرمز بر روی قیمت مرغ به نسیم آنلاین گفت: در حال حاضر گوشت مرغ از هر نوع گوشتی قیمتش پایین تر است، البته گرانی گوشت قرمز باعث روی آوردن مردم به خرید بیشتر مرغ شده است، اما آن قدر مازاد تولید داریم که حتی افزایش تقاضا نیز نتوانسته تغییری اساسی در قیمت مرغ به وجود بیاورد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان امیدوارند تا با دادن یارانه و جایزه صادراتی تغییری در بازار مرغِ پس از عید انجام شود تا به این ترتیب تولیدکنندگان بتوانند خود را سر پا نگه داشته و مازاد تولید را صادر کنند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین