تاکید دوباره بعیدی‌نژاد بر دروغ اتصال بانک‌ها به سوئیفت

رسانه‌هایی که اتصال به سوئیفت را دروغ می دانند نمایندگان خود را به بانک‌ها بفرستند

بعیدی نژاد

یک عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای با انتقاد از برخی اخبار تردید آمیز نسبت به وصل شدن بانک های ایرانی به سوئیفت، پیشنهاد داد رسانه ها یک نماینده معرفی کنند تا در جریان اتصال بانک‌های ایرانی به سیستم سوئیفت قرار گیرند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، حمید بعیدی‌نژاد مدیر کل سیاسی و امنیت بین‌الملل وزارت خارجه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: تیم مذاکرات هسته‌ای افتخار دارد که برای قانع کردن مردم عزیزمان نسبت به اجرای برجام هیچ‌گاه به آن‌ها دروغ و یا غیر واقع نگفته است و در همین چارچوب لغو تحریم سیستم پیام رسانی انتقالات بانکی یا‌‌ همان سوئیفت و وصل شدن تمامی بانک‌های خارج شده از تحریم به سوئیفت به طور قطعی و مکرر از طرف خود سوئیفت و از سوی تمام مسئولان ذیربط به مردم عزیزمان گزارش و اعلام شده است.

اما روزی نمی‌گذرد که در تضاد با این بیانیه‌های روشن مردم کشورمان با بیانیه‌های مکرری از سوی برخی رسانه‌ها مواجه می‌شوند که در وصل شدن بانک‌های غیر تحریمی‌ ایرانی به سوئیفت ایجاد تردید و تشکیک می‌کنند.

هدف این تردید ایجاد کردن را هم خود آن رسانه‌ها به روشنی اعلام کردند. این رسانه‌ها قصد دارند جامعه را متقاعد کنند که طرفهای مقابل ما به وعده‌های خود عمل نکردند و برجام به قول خودشان پر از وعده‌های توخالی است ولی این نتیجه گیری بی‌شک نادرست است.

اما اگر باز هم این رسانه‌ها به اظهارات مقامات رسمی بانک مرکزی و بانکهای ایرانی دیگر که در اطلاعیه‌های رسمی وصل شدن به سوئیفت را اعلام کردند شک دارند و در عین حال واقعا به دنبال کشف حقیقت هستند راه مشخصی برای تعیین قطعی موضوع وصل شدن سوئیفت وجود دارد.

همین رسانه‌ها یک نماینده معرفی کنند ما هم با بانک مرکزی و ۱۲ بانک مرتبط دیگر هماهنگ می‌کنیم که این نماینده را به بخش پیام رسانی سوئیفت در تمامی بانک‌ها ببرند و وصل شدن به سیستم سوئیفت را به عینه به ایشان نشان دهند.

فقط یک شرط دارد و آن اینکه آن نماینده محترم بعد از اطمینان از وصل شدن تمامی بانک‌ها به سوئیفت در‌‌ همان رسانه‌ای خودشان از صدور این بیانیه‌های تردید آمیز نسبت به وصل شدن به سوئیفت و نسبت دادن دروغ و خلاف واقع به مقام‌های رسمی ذیربط بانکی کشورمان که موجبات نگرانی و تشویش مردم عزیزمان را فراهم کرده است حداقل رسما از مردم عذرخواهی کرده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین