ابتکار:

مسئولیت اجتماعی رد پای بشر در طبیعت را کم می‌کند

معصومه ابتکار

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست اعمال مسئولیت اجتماعی را موجب ایجاد امید و چرخه مثبت در جامعه دانست و گفت: مسائل محیط زیستی نیز در تعریف مسئولیت اجتماعی می گنجند و کاهش رد پای انسان و فعالان اقتصادی در طبیعت مورد نظر در اجرای مسئولیت اجتماعی در حوزه محیط زیست است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی «نسیم آنلاین»، معصومه ابتکار در حاشیه برگزاری نشست هم اندیشی مسئولیت اجتماعی، جمعه شب 14 اسفند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مسئولیت اجتماعی در واقع موضوع بخشی از تعالی سازمانی و تعالی انسانی است و هر بنگاهی و هر مجموعه اقتصادی در کنار فعالیت هایی که به تولید و سودآوری آن بنگاه منتهی می شود و باید ساز و کار و بهره وری را در نظر داشته باشد مقوله مسئولیت اجتماعی را هم در نظر می گیرد.

وی ادامه داد: مسئولیت اجتماعی آنچیزی است که در قبال جامعه، کشور و جهان امروز بر عهده گروه هاست و امروز یکی از مولفه های مهم در بحث مسئولیت اجتماعی موضوع محیط زیست است.

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست همچنین عنوان کرد: حفظ محیط زیست و مسئولیت اجتماعی بر این محور است که فعالیت‌های ما نسبت به میزان تخریب و آلودگی یک ردپای اکولوژیک یا رد پای زیستی را در منطقه ای که در آن زندگی می کنیم بر جای می‌گذارد.

ابتکار خاطر نشان کرد: ما باید سعی کنیم آثار و عوارض رد پای خود در طبیعت را به حداقل برسانیم تا بتوانیم آینده کره زمین را برای زندگی خودمان و فرزندانمان حفظ کنیم و نجات دهیم و این مسئولیتی جدی است و همه بنگاه‌های اقتصادی به آن در کنار دیگر مسئولیت های اجتماعی و انسانی دیگر  معطوف شده اند.

وی با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی به طور کلی با فرهنگ، سابقه و تاریخ ایرانیان پیوند دیرینه دارد، گفت: این مهم با فرهنگ دینی ما نیز بسیار ارتباط برقرار می کند و این حس مسئولیت که در ایفاء آن و احساس بخشندگی فرد مسئول است که بیشترین دریافت و بیشترین تعالی روحی و وجودی را پیدا می کند و با اعمال مسئولیت انگیزه و امید شکوفا شده و چرخه ای مثبت در جامعه به وجود می‌آید.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین