گزارش موسسه انگلیسی؛

هر روز ۱۶ نفر در یمن جان می‌دهند/ جنگنده‌های عربستان بیشترین تلفات غیرنظامی را دارد

عنوان

موسسه انگلیسی "اقدام علیه خشونت‌های مسلحانه" گزارش داد: روزانه بیشتر از ۱۶ نفر در یمن کشته و زخمی می‌شوند و هواپیماهای سعودی مجهز به تسلیحات آمریکایی و بریتانیایی با بمباران بازار‌ها، بیمارستان‌ها، خانه‌ها و کمپ‌های پناهندگان بیشترین تلفات غیر نظامی را دارند.

به گزارش گروه بین الملل «نسیم آنلاین»، بر اساس آمار منتشر شده از سوی موسسه "اقدام علیه خشونت‌های مسلحانه" که در بریتانیا مستقر است، بیشتر از ۱6 نفر با انفجار بمب‌ها و چاشنی‌های انفجاری هر روز در یمن کشته و زخمی می‌شوند. حملات هوائی، گلوله‌های تانک و مواد انفجاری دست کم جان ۷۹۱۷ نفر را در یمن گرفته است.

بر بیش از ۶۴۰۰ نفر از این تلفات، شهروندان غیر نظامی هستند، یعنی ۸۲ درصد از تلفات را زنان و کودکان و سالخودرگانی تشکیل می‌دهند که در جنگ مشارکت نمی‌کنند.

این در حالیست که کشتار نیروهای نظامی در یمن روزانه کمتر از ۴ نفر است. در سال گذشته، بیشترین تلفات مواد انفجاری در جهان در کشور یمن بوده است؛ این در حالیست که خاورمیانه و سایر کشورهای جهان هم درگیر جنگ و نبرد هستند.

به گزارش شاهدان و گروه‌های حقوق بشری، در طول این جنگ، هواپیماهای سعودی که اغلب به وسیله تسلیحات آمریکایی و بریتانیایی تجهیز می‌شوند، بازار‌ها، بیمارستان‌ها، خانه‌ها و کمپ‌های پناهندگان را بمباران کرده‌اند.

چندی پیش نیز دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل گزارش داده بود که تقریبا ۳۰۰۰ نفر – که دست کم سیصد نفرشان کودک بوده اند- که در طول این جنگ جان خود را از دست داده‌اند قربانی حملات هوائی جنگنده‌های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان هستند. از همین روست که بسیاری خواهان تحریم تسلیحاتی عربستان هستند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین