شگرد جدید سارقان به بهانه خرید خودرو+عکس

دستگیری جمعی از سارقان حرفه‌ای در تهران

زورگیری خودرو در پوشش خریدار خودرو شگرد دیگر سارقان حرفه‌ای برای سرقت اموال فروشندگان خودرو‌ها شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، در ۱۶ دی ماه سال جاری و از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره زورگیری و سرقت خودرو به کلانتری ۱۶۹ مشیریه اعلام شد.

با حضور مأمورین کلانتری در محل اعلامی در میدان آقانور، فردی با مراجعه به مأمورین اعلام کرد که سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ، با تهدید چاقو به وی حمله ور شده و اقدام به سرقت مبلغ ۲۰ ملیون تومان پولِ ودیعه دریافتی در معامله فروش خودرو و کیف دستی حاوی قولنامه تنظیمی فروش خودرو، مدارک و سوئیچ خودرو از وی کرده‌اند.

با توجه به اظهارات مالباخته، کارآگاهان به محل پارکینگ مراجعه و در تحقیقات از کارکنان آن اطلاع پیدا کردند که خودرو زانتیای مالباخته نیز از پارکینگ خارج شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۱۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چند روز پیش خودرو زانتیا خود را از طریق آگهی روزنامه... برای فروش آگهی کرده بودم که فرد نا‌شناسی با من تماس گرفت و خودش را به عنوان مشتری معرفی کرد پس از توافق اولیه بر سر قمیت خودرو برای بازدید خودرو با یکدیگر قرار ملاقات گذاشتیم.

در تاریخ ۱۶ دی ماه سال جاری جوانی بنام رضا. الف با یک دستگاه خودرو سوار آزرا (Azera) به محل قرار آمد؛ پس از بازدید خودرو توسط ایشان و برابر توافق اولیه برسر قیمت خودرو، ایشان مبلغ ۲۰ میلیون تومان پول نقد به من تحویل داد و در ادامه قولنامه فروش خودرو مابین ما دو نفر تنظیم شد.

قرار شد تا روز انتقال سند خودرو و تسویهٔ کامل پول، خودرو برای چند روز در پارکینگ بماند به همین علت، دو نفری ماشین زانتیا را به پارکینگ بردیم و رسید پارکینگ در اختیار خریدار و سوئیچ ماشین در اختیار من باقی ماند تا در روز محضر و تسویه کامل توسط خریدار، سوئیچ و سایر مدارک خودرو به ایشان تحویل گردد.

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پس از گذاشتن ماشین در داخل پارکینگ و در حالیکه مبلغ ۲۰ میلیون تومان پول نقد از خریدار گرفته بودم، دو نفری از پارکینگ خارج و سوار ماشین خریدار شدیم.

پس از طی مسافتی کوتاه، من از ماشین پیاده شدم؛ هنوز مسافت زیادی از محل پیاده شدن من از ماشین نگذشته بود که ناگهان سرنشنیان یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگ به من حمله ور شده و با تهدید چاقو و ضرب و شتم اقدام به سرقت کیف دستی حاوی ۲۰ میلیون وجه نقد، قولنامه فروش خودرو، سوئیچ و مدارک شناسایی خودرو کرده و به سرعت از محل متواری شدند.

دستگیری متهمین

 با توجه به اظهارات مالباخته، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی محل سکونت «رضا. الف» در منطقه افسریه- شهرک رضوی نموده و این شخص را در دستگیر و به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

 «رضا. الف» در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع و یا مشارکت در زورگیری از مالباخته گردید و مدعی شد که خودرو زانتیای شاکی پرونده را طی یک معامله قانونی خریداری و تمامی پول خرید خودرو را نیز برابر قولنامه تنظیمی به فروشنده (شاکی) پرداخت کرده است.

در ادامه تحقیقات و با شناسایی دو برادر خانم رضا به نام‌های «فرشید» (۳۰ ساله) و «وحید» (۳۲ ساله) به عنوان مجرمین سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف کیف قاپی و زورگیری، تصاویر این دو برادر توسط مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت با شناسایی مخفیگاه فرشید و وحید در منطقه مشیریه – ۲۰ متری امام خمینی (ره)، طی یک عملیات هر دو نفر دستگیر و به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

اعتراف به سرقت‌های مشابه

فرشید و وحید، همانند رضا منکر هرگونه ارتکاب سرقت از مالباخته شده اما با کشف قسمتی از اسناد و مدارک متعلق به افراد غیر در مخفیگاه‌شان، به ناچار لب به اعتراف گشوده و به زورگیری و سرقت اموال شاکی پرونده و همچنین انجام سرقت‌های مشابه اعتراف کردند.

با اعتراف «فرشید» و «وحید» به انجام سرقت و زورگیری با موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگ و معرفی «رضا. الف» به عنوان سرکرده گروه، رضا نیز به ناچار لب به اعتراف گشود. وی در اعترافاتش عنوان داشت که بدین شیوه و شگرد، اقدام به خرید سرقت چندین دستگاه خودرو سواری از جمله BMW مدل ۵۳۰، اسپورتیج و MVM در قالب قولنامه کرده و دو برادر خانمش با موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگ اقدام به سرقت سوئیچ خودرو، اسناد و مدارک خودرو، پول پرداختی به فروشنده خودرو از سوی رضا در پوشش خریدار کرده و نهایتا خودرو‌ها نیز پس از خارج شدن از پارکینگ توسط وی و بعنوان مالک خودرو به فروش رسیده است.

سرهنگ کارآگاه رضا امیدی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: «از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت و کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان نبرد شمالی – میدان نبرد – انتهای خیابان شهید بیدچی مراجعه نمایند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین