هاشمی:

جرایم رانندگی در پیشگیری از تخلفات اثرگذار است/رسانه‌ها به جای دروغ‌پردازی مردم را توانمند کنند

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اینکه بار دیگر مشکلات جامعه را به گردن رسانه‌ها انداخت گفت: پلیس، دوربین‌ها و جرایم رانندگی در پیشگیری از تخلفات رانندگی اثرگذار و بازدارنده است.

به گزارش خبرنگار «نسیم آنلاین» سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در در یازدهمین همایش سراسری رؤسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اظهار کرد: ایران در حوزه دفاعی در منطقه قدرت اول را دارد که این حوزه به نیروی انتظامی نیز مربوط می‌شود و نشان می‌دهد که ایران دارای پتانسیل‌های قوی در همه حوزه‌ها است.

وی افزود: برای برخی عادت شده که کم کاری‌های خود را به گردن پلیس و وزارت بهداشت بیندازند و هر اتفاقی که بیفتد بگویند دلیلش ناکارآمدی پلیس و وزارت بهداشت است در حالی که ناجا و وزارت بهداشت معلول هستند و ناکارآمدی بعضی از بخش‌ها اثرگذار و دخیل هستند.

هاشمی خاطرنشان کرد: کشور ما در زمینه نانو فناوری رتبه ۷ جهان را کسب کرده و حتی توانسته‌ایم موشک بسازیم و این مسئله نشان می‌دهد که می‌توانیم به راحتی مشکلات را حل کرده و موانع را مرتفع کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: رسانه‌ها به جای تهمت و دروغ‌پردازی و بر هم زدن اعصاب و آرامش مردم جامعه و مردم را توانمند کنند.

وی با بیان اینکه کمترین رشد در زمینه هزینه‌ها و بودجه مربوط به وزارت بهداشت است گفت: ۵ هزار نقطه خطرساز در کشور وجود دارد و باید بودجه‌ای به این امر اختصاص یابد تا آمار کشته‌ها و تصادفات کاهش پیدا کند چرا که هر قدر تصادفات افزایش یابد هزینه و بار کاری وزارت بهداشت نیز زیاد می‌شود.

هاشمی افزود: ۹۰ درصد سرطان‌های به خاطر سیگار است و باید فکری در این زمینه شود تا مشکلات در این حوزه مرتفع گردد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: زندان‌ها ۶ برابر ظرفیت خود زندانی دارند که بخش عمده‌ای از آن مربوط به تصادفات است که فرد بیمه ندارد و به دلیل تصادف و کشته شدن نفر دیگری در حادثه تصادف به زندان می‌افتد و برای این معضل نیز باید چاره‌ای اندیشیده شود.

وی ادامه داد: یه عنوان مثال در سراوان هر یک نفر نان‌آور ۱۱ نفر است و اگر این فرد تصادف کند مشکلات عدیده‌ای برای خانواده‌اش پیش می‌آید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه امداد هوایی بسیار اهمیت دارد افزود: بنده چند روز پیش در خور و بیابانک و جندق بودم و مشاهده کردم که مسافت هر شهر به شهر دیگر بسیار زیاد است و امکانات در این گونه مناطق کامل نبوده و حداقل ۵۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر تا اصفهان وجود دارد و در صورت بروز تصادف مشکلات زیادی برای مردم در این مناطق ایجاد می‌شود.

هاشمی با بیان اینکه آمبولانس هوایی برای پوشش در مناطق دورافتاده و صعب العبور بسیار اهمیت دارد گفت: بالگرد برای امدادرسانی و خدمات‌دهی به مناطق دورافتاده و صعب العبور فراهم کردیم اما می‌گویند جایگاه سوخت و آشیانه وجود ندارد و این در حالی است که اگر عزم و همت جدی وجود داشته باشد مشکلات در این مناطق کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: هلال احمر، پلیس، آتش‌نشانی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همگی به یکدیگر مرتبط هستند و می‌توان همه را تحت پوشش پلیس قرار داد.

هاشمی خاطرنشان کرد: اورژانس اداره‌ای است که زیرمجموعه اداره دیگر است در حالی که اورژانس سازمانی چابک و به روز با وظایف و اختیارات مشخصی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: کار‌ها و اقدامات ناجا به ویژه پلیس راهور بسیار مهم و ارزشمند است چرا که اگر پلیس درجاده‌های کشور نباشد اتفاقات ناخوشایندی در جاده‌ها به وجود می‌آید.

وی افزود: کار‌ها و اقدامات بعد از بروز حادثه آغاز می‌شود و وزارت راه و شهرسازی در کاهش تصافدات مهم است و وزارت بهداشت نقشی در کاهش تصادفات ندارد بلکه بعد از بروز تصادف برای مداوا و درمان مصدومین اقدامات لازم انجام می‌شود.

هاشمی در پایان با بیان اینکه اشتغال در کاهش آسیب‌های اجتماعی به دلیل مربوط بودن با روح و روان افراد نقش مهمی دارد گفت: کمک و همیاری و همکاری همه دستگاه‌ها با پلیس در حقیقت کمک به مردم است تا بتوان به آن آگاهی رسانی کرد و تصادفات را کاهش داد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین