وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران:

۱۹ پایگاه اورژانس هوایی راه‌اندازی شد/ در زمینه تصادفات مردم مقصر هستند

قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۱۹ پایگاه اورژانس هوایی راه اندازی شد اما اگر بخواهیم کل کشور را پوشش دهیم به ۴۵ فروند بالگرد دیگر نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی «نسیم آنلاین» سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه یازدهمین همایش سراسری رؤسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مورد افرادی که در حین انتقال از محل تصادف به بیمارستان فوت می‌کنند مقصر وزارت بهداشت نیست چرا که کار وزارت بهداشت درمان و مداوای مصدومین و بیماران است.

وی ادامه داد: سلامت و مداوای مصدومین و بیماران برای وزارت بهداشت دارای اهمیت بسیاری است و بر همین اساس ۱۹ بالگرد برای امدادرسانی به بیماران و مصدومین حوادث رانندگی از ارتش اجاره کردیم و تا کنون نیز هزاران بیمار و مصدوم به این وسیله نجات پیدا کرده‌اند.

هاشمی گفت: بعد از دوران پسا تحریم تصمیم داریم تا ۳۰ فروند بالگرد خریداری کنیم و در مناطقی که زمان حضور در آن‌ها مشکل است و یا صعب العبور هستند و فاصله زیادی تا شهرهای دیگر دارند را به حداقل ممکن برسانیم.

وی اذعان داشت: مردم باید با احتیاط رانندگی کنند و مراقب باشند تا از بروز تصادف جلوگیری کنند چرا که پیشگیری مقدم بر درمان است و متأسفانه برخی اتفاقات و حوادث درمان ندارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد: با توجه به اینکه کارآمدی برخی دستگاه‌ها کامل نیست مردم باید مراقب خود باشند تا دچار حادثه نشوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کشور ما دارای تمدن و فرهنگ کهن می‌باشد بسیار بد و نا‌مطلوب است که نزدیک به ۳ هزار مجروح در حادثه تصادف داشته باشد.

۲ هزار آمبولانس وارد ناوگان اورژانس شد

هاشمی با بیان اینکه ۲ هزار آمبولانس وارد ناوگان اورژانس شد گفت: توانمند شدن مردم در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و حفظ سلامت آن‌ها و اعضای خانواده‌شان بسیار مهم و تأثیرگذار است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اذعان داشت: خودروی ایمن، جاده ایمن و مردم با فرهنگ و آشنا به اموری که به سلامتشان مربوط می‌شود و همچنین شناخت قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت آن نقش مهم و اثرگذاری در کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای و رانندگی دارد.

هاشمی در پایان با بیان اینکه آمار و ارقامی که پلیس در زمینه تصادفات، مجروحین و فوتی‌ها اعلام می‌کند درست بوده و حقیقت دارد چون آماری که در دست پلیس است دقیق و کامل می‌باشد گفت: پلیس سال‌ها است که نکات و موارد لازم و ضروری و مهم را بازگو می‌کند اما مهم عزم است که وجود ندارد و مردم هم در زمینه بروز تصادفات و تلفات ناشی از آن مقصر هستند

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین