رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی:

سوئیفت مشکلی نداشته و پیام رسان آن باز است

عبدالناصر همتی

هیچ مشکلی در خصوص سوئیفت نداریم و پیام رسان آن باز شده است؛ اما باید در نظر داشت که بازگشایی اینگونه نیست که جریان پول در کشور راه بیفتد زیرا گشایش ال.سی به ضمانت نیاز دارد

به گزارش «نسیم آنلاین»رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی گفت: ال.سی دلاری(اعتبار اسنادی) از پیش از تحریم ها بسته بوده و همچنان بسته است.
عبدالناصر همتی، افزود: برای گردش دلاری، خزانه داری آمریکا باید موافقت کند تا این مشکل رفع شود؛ مشکلی کی که از پیش از تحریم ها وجود داشته است.
به گفته وی، هم اکنون مشکل گردش یورو و بقیه ارزها رفع شده و ال.سی با این ارزها بازگشایی می شود.
مدیرعامل بانک ملی درباره سوئیفت نیز گفت: هیچ مشکلی در خصوص سوئیفت نداریم و پیام رسان آن باز شده است؛ اما باید در نظر داشت که بازگشایی اینگونه نیست که جریان پول در کشور راه بیفتد زیرا گشایش ال.سی به ضمانت نیاز دارد.
همتی، درباره تعداد ال.سی های باز شده توسط بانک ملی نیز گفت: از یک ماه گذشته تاکنون (سه هفته) 660 مورد ال.سی در بانک ملی بازگشایی شده که البته رقم های آن از 20 هزار تا 50 هزار بوده است ضمن اینکه با 40 بانک روابط کارگزاری برقرار کرده ایم.
وی تاکید کرد: هیچ کدام از ال.سی هایی توسط بانک ملی گشایش یافته، دلاری نبوده است.
مدیرعامل بانک ملی و رئیس شورای هماهنگی بانک ها گفت: تلاش سیستم بانکی این است که نرخ سود سپرده بانکی اوایل سال آینده به 16 درصد کاهش یابد؛ این در حالی است که نرخ سود سپرده بانکی در هفته های گذشته به 18 درصد کاهش یافته است.
وی در ادامه با تأکید براینکه امسال با وجود همه مشکلات تلاش شد نرخ ها به نفع تولید تعدیل شد، گفت: در یکی دو مرحله نرخ سود را کاهش دادیم اما با مقاومت بانک های خصوصی و موسسه ها کار سخت شد اما در نهایت نرخ به 18 درصد کاهش یافت.
ئیس شورای هماهنگی بانک ها در ادامه با تأکید براینکه برجام به نتیجه رسید و تا امروز مقدمات بعد از برجام با بانک های خارجی انجام شده است، گفت:بانک ملی با 17 واحد در خارج از کشور توانسته سوئیفت را نهایی کند و مبادله پیام نیز انجام شده است.
همتی گفت: در دو سه هفته اخیر 650 پیام مبادله شده و بالای 40 مورد روابط با بانک کارگزار برقرار شده است.
وی، با بیان اینکه کار سوئیفت پیام رسانی است، تصریح کرد: مشکل اصلی یورو و بقیه ارزها بود که اکنون این مشکل حل شده است و می توان نقل و انتقال انجام داد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین