نماینده ویژه اتحادیه اروپا در افغانستان:

در افغانستان کسی قصد مبارزه با فساد ندارد

فرانز میشل ملبین

نماینده ویژه اتحادیه اروپا در افغانستان با اشاره به ضعف حکومت کابل برای مبارزه با فساد، از عدم تمایل ادارات و جامعه این کشور برای نابودی این پدیده خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فرانز میشل ملبین نماینده ویژه اتحادیه اروپا در افغانستان اعلام کرد: فساد اداری در افغانستان به اعتبار حکومت وحدت ملی این کشور آسیب رسانده است.

 وی خاطرنشان کرد: براساس مشاهدات و با توجه به وضعیت موجود افغانها مجبور می‌شوند به فساد روی بیاورند، زیرا احساس می‌کنند حکومت توانایی برآورده کردن انتظارات را ندارد.

 ملبین افزود: به دلایل مختلفی از جمله ضعف حکومتداری، عدم پیشبرد صحیح مسئولیت‌های نهادهای دولتی و دیگر عوامل حکومت افغانستان در مبارزه با فساد موفق نبوده است.

 میزان نوشت: نماینده ویژه اتحادیه اروپا در افغانستان اذعان داشت: فساد باعث تضعیف صلح و ثبات در افغانستان است و باید برای از بین بردن این پدیده نهادهای امنیتی نیز مورد بررسی قرار بگیرند.

 فرانز میشل ملبین به پژواک گفت: کمک کننده‌های بین‌المللی تا زمانی که نسبت به استفاده صحیح کمک‌های خود در افغانستان اطمینان حاصل نکنند، در عرصه‌های آموزش و پرورش و بهداشت و درمان همکاری نخواهند کرد.

 وی تصریح کرد: فساد در نهادهای دولتی سبب تقویت مخالفان مسلح و افراط‌گرایی می‌شود و ادامه این روند باعث می‌شود آنها نسبت به حکومت افغانستان خود را در موقعیت بهتری ببینند.

 ملبین اظهار داشت: عدم تمایل برای مبارزه با فساد در افغانستان در سطح ادارات و جامعه مردمی این کشور دیده می‌شود و تا زمانی که فرهنگ معافیت از مجازات عاملان فساد از بین نرود، بوجود آمدن تغییرات در این خصوص مشکل خواهد بود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین