گزارش میدانی «نسیم آنلاین» از بازار کساد پرده‌فروشان:

فیلم:: گلایه فعالان بازار از کسادی؛ "مشتری پرده‌فروشی‌ها در آستانه نوروز ۹۵ نصف شد

پرده فروش

فعالان بخش‌های مختلف بازار از جمله فروشندگان پرده از وضعیت نامناسب بازار در روزهای پایانی سال گله کردند.

گروه اقتصادی «نسیم آنلاین»- نسیم اسدپور: معمولا کسبه و اهالی بازار هر وقت از سال که در رکود و کسادی به سر ببرند، شب عید که می شود وارد فضای رونق می شوند. بسیاری فعالان اقتصادی با استفاده از افزایش تقاضا در روزهای پایانی سال سعی می کنند تا کاستی ها و مشکلاتی که در طول سال ممکن است با آن مواجه شوند را برطرف کنند. اما انگار عید امسال با سالهای گذشته متفاوت است. تقاضای خرید کالا و اجناس مورد نیاز شب عید مانند همیشه خوب و پر رونق نیست و همین مسئله صدای بسیاری از کسبه را درآورده است. همین مسئله بهانه ای شده تا دوربینی برداریم و به میان کسبه برویم تا خودشان از وضعیت بازار شب عید امسال برایمان توضیح دهند. بخشی از بازار که توجهمان را برای تهیه گزارش جلب کرد، قسمت پرده فروشان بود. اکثریت کسبه این بخش از کاهش فروش خود در روزهای پایانی سال سخن می گفتند و حتی برخی اعتقاد داشتند فروششان نسبت به سال گذشته نصف شده است. برخی دیگر هم می گفتند که تفاوتی میان بازار شب عید و دیگر ایام سال برایشان احساس نمی شود و همه چیز مثل روزهای عادی است. بخشهایی از گزارش  میدانی خبرنگار «نسیم آنلاین» از فروشندگان پرده به شرح زیر است:

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین