بهای طلای سیاه برنت به ۴۱ دلار رسید؛ وست تگزاس ۳۹ دلار

بشکه نفت

در پی خوش بینی ها نسبت به توافق تولیدکنندگان بزرگ بر سر تثبیت تولید نفت خود در سطح ماه ژانویه در ٢٨ فروردین ماه ٩٥ در دوحه، قیمت های جهانی نفت خام افزایش یافت

به گزارش خبرنگار اقتصادی نسیم آنلاین ،قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال روز یکشنبه،یکم فروردین ماه سال جاری بر روی رقم 41 دلار و 20 سنت ایستاد.

قیمت هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدییت هم در همین روز به رقم  39 دلار و 44 سنت رسید.

این گزارش می افزاید که بهای هر بشکه نفت  خام سازمان اوپک هم به 34 دلار و 74 سنت رسیده است.

به نظر می رسد دلیل کاهش شدید قیمت نفت در ١٩ ماه اخیر برخاسته از این امر بوده که  تولیدکنندگان بزرگ از جمله عربستان و روسیه از کاهش تولید به دلیل افت قیمت خودداری کرده اند تا سهم بازار خود را حفظ کنند.

با این حال، برآوردها حاکی از این بوده که عرضه و تقاضای طلای سیاه  در سال ٢٠١٧ به توازن خواهند رسید.

کمی  پیشتر، قیمت های جهانی نفت خام ،در پی خوش بینی ها نسبت به اجماع تولید کنندگان بزرگ بر تثبیت تولید نفت خود در سطح ماه ژانویه، با افزایش همراه شد.

در پی  خوش بینی ها نسبت به توافق تولیدکنندگان بزرگ بر سر تثبیت تولید نفت خود در سطح ماه ژانویه در نشست ١٧ آوریل (٢٨ فروردین ماه ٩٥) در دوحه و افزایش صادرات نفت خام آمریکا و تقاضای این کشور برای بنزین، قیمتهای جهانی نفت خام افزایش یافت، به طوری که قیمت نفت خام آمریکا با پنج درصد افزایش از مرز ٤٠ دلار برای هر بشکه گذشت.

عربستان و کشورهای غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) که در راس آنها روسیه قرار دارد، ١٧ آوریل در دوحه، پایتخت قطر برای نخستین توافق جهانی بر سر عرضه نفت خام پس از ١٥ سال گردهم می آیند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین