امدادرسانی به ۱۸۰۰ تن و نجات ۲۰۰ مسافر از حوادث/ اسکان اضطراری بیش از یک هزار نفر در ۲۴ ساعت گذشته

مصاحبه با ناصر چرخ ساز، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام گزارش عملیات طرح ملی امداد و نجات نوروزی در ۲۴ ساعت گذشته (۳ فروردین)، گفت: ۱۸۰۰ مسافر نوروزی از خدمات امدادی این سازمان در ۲۴ ساعت گذشته بهره‌مند شدند.

به گزارش «نسیم‌آنلاین»، دکتر ناصر چرخ‌ساز با اشاره به گزارش عملیات طرح ملی امداد و نجات نوروزی در 24 ساعت گذشته، اظهار کرد: در این مدت امدادگران در بیش از 305 مورد عملیات، خدمات لازم را به هموطنان ارائه داده‌اند.

وی با اشاره به این که 200 تن در این مدت از حوادث نجات یافتند، افزود: 150نفر به مراکز درمانی منتقل و یک هزار و 100 نفر نیز خدمات درمان سرپایی دریافت کردند.

چرخساز با اشاره به انجام 22 مورد عملیات رهاسازی، گفت: بیش از یک هزار تن از خدمات اسکان اضطراری استفاده کردند.

انجام عملیات برف و کولاک در 10 محور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچنین با اشاره به عملیات برف و کولاک طی ٢٤ ساعت گذشته گفت: 9 استان آذربایجان شرقی، تهران، زنجان، سمنان، فارس، کردستان، گلستان، لرستان و مازندران در روز گذشته متاثر از برف و کولاک بودند که در 10 محور به قریب 800 نفر امدادرسانی شده است.

چرخساز با بیان اینکه 123 خودرو در این عملیات ها از برف رهاسازی شدند به مصدومیت 6 تن و انتقال یک مصدوم به مرکز درمانی در حوادث برف و کولاک 24 ساعت گذشته اشاره کرد.

به گفته وی در این حوادث 5 تن خدمات درمان سرپایی دریافت کردند و 12 نفر نیز اسکان اضطراری داده شدند.

6 استان متاثر از سیل و آبگرفتگی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به عملیات سیل و آبگرفتگی طی ٢٤ ساعت گذشته نیز اشاره کرد و افزود: در 6 استان تهران، خراسان شمالی، سمنان، فارس، کرمان و یزد عملیات سیل و آبگرفتگی صورت گرفته که در 9 شهر و روستا به حدود 70 تن امدادرسانی شده و 35 نفر نیز در این عملیات ها به مراکز درمانی منتقل شدند.

چرخساز گفت: در این عملیات ها آب 6 واحد مسکونی تخلیه شد و 5 تن نیز اسکان اضطراری یافتند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچنین از انجام عملیات امدادی توفان شن طی ٢٤ ساعت گذشته خبر داد و گفت: روز گذشته 2 شهرستان ریگان و فهرج متاثر از توفان شن بودند که امدادگران در 2 محور ریگان –ایرانشهر و فهرج -زاهدان در حال امدادرسانی هستند. به گفته دکتر چرخساز در عملیات توفان شن از روز گذشته به حدود 300 تن خدمات امدادی ارائه شده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین