نامه دانشجویان به رئیس‌جمهور:

این روزها حامیان برجام هم دلواپس "لغو تحریم‌ها" شده‌اند

بسیج دانشجویی

بسیج دانشجویی ۶ دانشگاه تخصصی تهران در نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور خواستار توجه کامل دولت به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در اجرای اقتصاد مقاومتی شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»  بسیج دانشجویی 6دانشگاه تخصصی تهران(صداوسیما، علم و فرهنگ، علوم قضایی، جامع امام حسین(ع)، فرهنگیان، وزارت دفاع ) خطاب به رئیس‌جمهور اعلام کردند: پس از توجه و تعمق در خصوص سخنرانی یکم فروردین‌ماه سال یک‌ هزار و سی صد و نود و پنج امام خامنه‌ای در جوار ضریح ملکوتی امام رضا(ع)، جمعی از دانشجویان بسیجی بر آن شدیم تا در خصوص آن جلسه صریح و صادقانه، نکاتی را در جهت همدلی و همزبانی با دولت، خدمت شما بیان کنیم.

متن این نامه به شرح ذیل است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تحیت

باز هم اول فروردین ماه، باز هم دیدن روی ماه یار...باز هم دیدار دوست در حرم ضامن آهو، بازهم کلام راه گشای اماممان.

حضرت امام خامنه‌ای (حفظه الله) بازهم با چشم‌هایی باز ما را به دشمن شناسی دعوت کردند و مشت دشمن را برای ما باز کردند و سنگرهای دشمن را آشکار ساختند.

امام خامنه‌ای با نام گذاری امسال بعنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، این مطلب را به همه رساندند که برای تحقق اهداف علاوه بر سخنرانی و همایش و جشنواره، اقدام و عمل نیز لازم است.

پس از توجه و تعمق در خصوص سخنرانی یکم فروردین ماه سال یک‌هزار و سی صد و نود و پنج امام خامنه‌ای حفظه الله در جوار ضریح ملکوتی امام رضا(ع)، جمعی از دانشجویان بسیجی بر آن شدیم تا درخصوص آن جلسه صریح و صادقانه، نکاتی را در جهت همدلی و همزبانی با دولت، خدمت شما بیان کنیم:

جلسه یکم فروردین ماه،دارای فرازهای بسیار قابل تاملی بود،یکی از آنها توافقنامه‌ای است که ما بین ایران و گروه پنج بعلاوه یک امضاء شده، و در ادبیات دولتی، موسوم به برجام می‌باشد.

بازخوانی عملکرد حضرتعالی و سایر افراد موثر دولتی در 2سال و نیم گذشته نشان می‌دهد که دولت راه حل تمام مشکلات اقتصادی کشور را در خارج از کشور می‌دید و در این مسیر حتی حل مشکل آب خوردن و محیط زیست را به توافق هسته‌ای با آمریکا و هم پیمانانش گره زد.

جناب آقای روحانی! در همان روزها،افرادی دلسوز،مومن و انقلابی والبته با سواد!  تذکراتی را به شما و جریان فکری شما در خصوص غیر قابل اعتماد بودن آمریکا میدادند و شما هم بصورت لسانی تصدیق میکردید،اما در عمل، شیوه ی خود و خط فکری خود را در پیش گرفتید و با سهل اندیشی سخن از تعامل  با آمریکا و تغییر شیطان بزرگ می زدید.

حال با گذشت چند ماه از اجرایی شدن برجام متاسفانه همه آن نگرانی ها و دلواپسی ها به تحقق پیوسته است.ازیک سو کشورمان کاملا به تعهداتش پایبند باقی ماند و با چنان سرعتی تاسیسات هسته ایش را پلمپ و منهدم کرد که حتی تعجب امریکایی ها و غربی ها را برانگیخت.در سوی مقابل غربیها و امریکایی ها تنها«روی کاغذ همه تحریم‌ها را برداشتند. » .وعده لغو تحریم ها روی کاغذ از سوی غربی ها و امریکایی ها تنها دستاوردی بود که در قبال برجام نصیب کشورمان شد.

شرایط بگونه ای شده که مقامات مذاکره کننده که تا دیروز در قبال منتقدان از جدی بودن آمریکا و غرب در برداشتن تمامی تحریم ها در روز اجرای برجام سخن می گفتند اینک خود دلواپس شده اند و در مقام آرزو امیدوارند که روز اجرای عملی برجام از سوی آمریکایی ها و غربی ها بتدریج فرا برسد.گرچه امید و آرزو داشتن و دلواپسی  برای مقامات مذاکره کننده کشورمان بد نیست.اما امروز دیگر نگرانی و دلواپسی حاصلی ندارد.ایران همه تعهدات خود را در عمل انجام داده و بسیاری از تاسیسات و محصولات خود که دلواپس و نگرانش بودیم را منهدم کرده است.ای کاش مقامات مذاکره کننده در دو سال و نیم گذشته به جای پذیرش یک طرفه سخنان غربی ها و آمریکایی ها اندکی هم توصیه منتقدان را می شنیدند و ای کاش همان گونه که انجام تعهدات طرف مقابل به روی کاغذ محدود شد. برنامه هسته ای کشورمان هم فقط روی کاغذ تعطیل می شد...امروز وقت دلواپسی نیست.امروز موعد پاسخگویی به نادیده گرفتن نگرانی های منتقدین دلسوز است.

جناب آقای روحانی! توافق هسته‌ای انجام شد اما بر خلاف همه وعده و وعیدهایی که در دو سال و نیم گذشته از شما و جریان همسو و همفکرتان شنیدیم ،و نقطه های خیالی ‌که در دل مردم روشن کردید،مشکل آب خوردن و محیط زیست و صنعت و تولید و اشتغال وبانک ها و... همچنان حل نشده است...همچنان به تعبیر حضرتعالی و سایر دولتمردان بحران رکود پابرجاست. و حالا دولت شما مانده با کوهی از امید های واهی و نقاط خیالی که به مردم داده و عملی نشده اند.

نکته بعدی در خصوص برجام حفظ نکردن و عبور از بعضی خط قرمز هاست که منتقدین دلسوز بارها آن را هشدار داده اما در تمامی موارد مسئولان مذاکره کننده با سوگند و تمسخر منتقدین تاکید می‌کردند تمامی خطوط قرمزهای نظام در موضوع هسته‌ای را حفظ نموده‌اند. سخنرانی رهبر معظم انقلاب و تاکید بر اینکه وزیر امور خارجه نیز در حضور ایشان به رعایت نشدن خطوط قرمز هسته‌ای اذعان کرده‌اند، گواه دیگری بر نگرانی‌های منتقدین دلسوز در 2 سال گذشته است.

جناب آقای روحانی!حال با وجود تمامی این شرایط گفته شده و گفته نشده در خصوص برجام که مقام معظم رهبری در روز اول فروردین آن را خسارتی محض در مقابل دیدگان همه دانستند شما از برجام دو و سه و چهار و کذا و کذا دم میزنید و ایضا نشریات و جراید زرد زنجیری هم فکر و همسو با دولت تدبیر،بر طبل تو خالی برجام‌ها میکوبند و به اذهان عمومی در مورد برجام‌های مختلف و تابو شکنی مذاکره و دست دادن باشیطان بزرگ خوراک می‌دهند.

جناب روحانی عزیز!

در دوران مذاکرات نکاتی از طرف نخبگان و متفکرین داخلی به شما و تیم مذاکراه کننده گوشزد شد و توجهی به آنها نشد،در دوران تصویب برجام هم نکاتی گفته شد اما بازهم توجهی نشد، و امروز نتیجه آن همه عدم توجه به دلسوزی‌های منتقدین در کلام رهبر و در میدان عمل قابل مشاهده است.

جناب آقای دکتر روحانی! با توجه به سخنرانی مقام معظم رهبری در یکم فروردین ماه، مبنی بر همدلی و همزبانی با دولت و این که اگر همنظر،نقد و یا توصیه‌ای وجود دارد،طبق فرمایشات امام خامنه‌ای حفظه‌الله در جهت کمک به دولت باید انجام شود، لذا نکاتی را خدمتتان بیان می‌کنیم.

1-امیدواریم دولت به جای توجیه بدعهدی و نقض برجام از سوی آمریکا و غربی‌ها مفاد نامه تاریخی مقام معظم رهبری درباره اجرایی شدن برجام را عملی کند.

2-امیدواریم دولت برای جلوگیری از خسارات فراوان حاصل از برجام  هر چه سریعتر با منتقدین دلسوز جلسه‌ای بگذارد و با خرد جمعی به چاره‌اندیشی در این زمینه بپردازد.

3-امیدواریم دولت به جای امید بستن به بیرون از کشور و فرصت سوزی هر چه سریعتر توصیه‌های رهبر معظم انقلاب و کارشناسان دلسوز مبنی بر توجه به ظرفیت‌های درونی کشور و اقتدار درون زا که در عمل به اقتصاد مقاومتی است  را سرلوحه عمل خود قرار دهد.

جناب آقای روحانی!
هدف از نوشتن این نامه،شماتت و سرزنش شما و دوستان مسوول در وزارت خارجه نیست، بلکه یاد آوری نکته‌ای مهم و قدیمی است که به نظر می‌رسد در بین تفکرات و رویکرد‌های شما به فراموشی سپرده شده است، امیدواریم که این نامه دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران  را با تندی و خشم و عصبانیت، و با برچسب زدن پاسخ ندهید.

و من الله التوفیق

بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه علم و فرهنگ تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه جامع امام حسین(ع)
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران
بسیج دانشجویی دانشکده سازمان جغرافیا وزارت دفاع

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین