گلایه‌های رئیس سه دهه اتاق بازرگانی ایران از دولت در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

روحانی کشور را بدون برنامه اداره می‌کند

سیاست‌های دولت با منویات رهبری سازگار نیست/ فعالان اقتصادی از دولتِ روحانی ناراضی‌اند/ آمریکا هنوز در زمینه سوئیفت و ال‌سی ایران را اذیت می‌کند

علینقی خاموشی عضو اتاق بازرگانی ایران

رئیس اسبق اتاق بازرگانی گفت: برجام هیچ اثری بر اقتصاد کشور نداشته و اگر صبر کنید متوجه خواهید شد که در سال ۹۵ برجام هم به داد تیم اقتصادی دولت یازدهم نخواهد رسید.

علینقی خاموشی رئیس اسبق اتاق بازرگانی در گفتگو با «نسیم آنلاین» در خصوص تحقق وعده رشد و رونق اقتصادی کشور توسط  دولت در سال 95 اظهار کرد: رونق اقتصادی در سال 95 بستگی به سیاست‌های اقتصادی دولت دارد، ولی به نظر می رسد که این اتفاق رخ نخواهد داد، زیرا در حال حاضر دولت سیاست‌های کامل و سنجیده‌ای را برای رونق اقتصادی کشور ارائه نداده است.

وی خاطرنشان کرد: دولت روحانی با وجود گذشت بیش از 2.5 سال از عمر خود هنوز کاری برای اقتصاد کشور نکرده و شاهد این هستیم که هنوز اوضاع بانک‌ها درست نشده، سیاست‌های پولی با مشکلات زیادی رو به رو است و سیاست‌های برنامه‌ای دولت هم بسیار ضعیف است و متاسفانه در دولت آقای روحانی مملکت کاملا بی‌برنامه اداره می‌شود.

خاموشی بیان کرد: در حال حاضر هیچ فعال اقتصادی را نمی‌توانید پیدا کنید که از تصمیمات اقتصادی دولت روحانی راضی باشد. روزی نیست که صدای نارضایتی فعالان اقتصادی و یا تولید کنندگان از نقطه ای در کشور بلند نشود.

وی با اشاره به بی تاثیر بودن برجام بر اقتصاد کشور به «نسیم آنلاین» عنوان کرد: برجام هیچ اثری بر اقتصاد کشور نداشته و اگر صبر کنید متوجه خواهید شد که در سال 95 برجام هم به دادِ تیم اقتصادی دولت یازدهم نخواهد رسید.

رئیس اسبق اتاق بازرگانی با انتقاد از عدم دسترسی فعالان اقتصادی به سوئیفت و ال سی با وجود گذشت بیش از دو ماه از اجرای برجام نیز گفت: آمریکا هنوز در زمینه اتصال به سوئیفت و بازگشایی ال‌سی، بازرگانان و شرکتهای ایرانی را اذیت می کند و شاهد سنگ اندازی آنها در این بخشها هستیم. آنها هنوز چوب تحریم را روی زمین نگذاشته اند و به صراحت بانکهای اروپایی را تهدید می کنند که اگر با ایران همکاری کنند باید جریمه های سنگینی را بپردازند.

خاموشی افزود: در حال حاضر ال سی برای فعالان اقتصادی باز می شود اما به این راحتی که دولتمردان می گویند این امکان برای آنها فراهم نیست. حدود سه ماه از اجرای برجام می گذرد ولی هنوز همه چیز مانند دوران قبل از برجام است و هیچ چیز در شرایط اقتصادی کشور و در دسترسی به سوئیفت و بازگشایی تغییر نکرده است.

وی در خصوص نام گذاری امسال به عنوان سال اقدام و عمل در زمینه اقتصاد مقاومتی نیز به نسیم آنلاین گفت: سیاستهای اقتصادی دولت باید مطابق با اقتصاد مقاومتی باشد ولی در حال حاضر متاسفانه این سیاستها مطابق با اهدافی که مقام معظم رهبری تعیین کرده یعنی منطبق بر اقتصاد مقاومتی نیست. سیاستهایی که دولت در پیش گرفته مطمئنا ما را به اقتصاد مقاومتی نمی رساند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین