واکنش سفارت ایران در پاکستان به خبر دستگیری جاسوس هندی در مرز ایران و پاکستان؛

این اخبار محصول تفکراتی است که تمایل ندارند روابط ایران و پاکستان گسترش یابد

ایران و پاکستان

سفارت جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه اعلام کرد: انتشار این نوع اخبار را محصول تفکراتی می‌داند که تمایل ندارند روابط دو کشور ایران و پاکستان بیش از پیش گسترش یابد و توافقاتی که در جریان سفر رئیس جمهوری ایران صورت پذیرفت به ثمر نشیند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، متن کامل بیانیه مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در خصوص دستگیری جاسوس هندی و حاشیه های آن به شرح زیر است:

1- طی روزهای گذشته برخی رسانه های پاکستانی مطالبی را در خصوص دستگیری جاسوس هندی و مطالب حاشیه ای آن منتشر ساخته اند که می تواند تبعات منفی بر فضای برادری و دوستی دو کشور ایران و پاکستان داشته باشد.

2- طبیعی است کسانی که از توسعه روابط دو کشور اسلامی و همسایه ایران و پاکستان خوشحال نیستند به انحاء مختلف و از جمله انتشار مطالب سخیف و بعضا توهین آمیز تلاش می کنند موفقیت های ملموس به دست آمده در سفر حسن روحانی رئیس جمهوری جمهوری اسلامی ایران به پاکستان را کمرنگ کرده و روابط رو به رشد ایران و پاکستان را تخریب نمایند.

3- جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ 70 ساله استقلال پاکستان نشان داده است که همواره متحد و همسایه قابل اطمینانی برای این کشور بوده هیچگاه مرزهای غربی پاکستان مورد تهدید قرار نگرفته است.

4- جمهوری اسلامی ایران مرزهای خود با پاکستان را مرزهای صلح و دوستی می داند و همانگونه که آقای روحانی در کنفرانس مطبوعاتی خود در جریان سفر به اسلام آباد اعلام کرد: « امنیت ایران امنیت پاکستان و امنیت پاکستان امنیت ایران است»

5- سفارت جمهوری اسلامی ایران انتشار این نوع اخبار را محصول تفکراتی می داند که تمایل ندارند روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد و توافقاتی که در جریان سفر رئیس جمهوری ایران صورت پذیرفت به ثمر نشیند و معتقد است مردم مسلمان و آگاه پاکستان اهمیت و ارزش خاصی برای دوستی و روابط برادرانه خود با ایران قائل بوده و انتشار برخی مطالب سخیف و توهین آمیز تاثیری بر نگرش مثبت و صمیمی دو کشور نسبت به یکدیگر نخواهد داشت.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین