فدراسیون فوتبال چه زمانی از عربستان و AFC به فیفا شکایت می‌کند؟

ذوب‌آهن - لخویا / محمد نژادمهدی

سوال اصلی اینجا است که چرا مدیران فدراسیون فوتبال شکایت خود به فیفا را علنی نمی‌کنند تا حداقل برای دوره‌های بعدی اجازه ندهند حق فوتبال ایران در بازی‌های بین‌المللی ضایع شود.

گروه ورزشی «نسیم آنلاین»، بالاخره بعد از مدت‌ها فدراسیون فوتبال تصمیم نهایی خود را برای کشور میزبان بازی باشگاه‌های ایران برابر نماینده‌های عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا را گرفت و عمان را به عنوان میزبان بازی‌های خود انتخاب کرد، کشوری که با توجه به امکانات محدودش در زمینه اماکن ورزشی حرف و حدیث‌های زیادی را به همراه داشته است.

این اتفاق در حالی افتاده است که پیش از این هم باشگاه تراکتورسازی و هم ذوب‌آهن روی کشورهایی با شرایط آب و هوایی شبیه ازبکستان نظر مساعد داشتند اما فدراسیون فوتبال بعد از سنجیدن همه جوانب تصمیم گرفت میزبانی باشگاه‌های ایرانی را به عمان واگذار کند تا حرف و حدیث‌هایی که در این باره به وجود آمد بالاخره تمام شود. البته پیش از این قرار بود تصمیم نهایی در تاریخ ششم فروردین ماه گرفته شود اما فدراسیون فوتبال چند روز بعد از مهلت تعیین شده عمان را به عنوان میزبان بازی‌های خود انتخاب کرد.

نکته عجیب دیگر این جا است که مدیران فدراسیون فوتبال ابتدا لبنان را به عنوان میزبان بازی‌های باشگاه‌های ایرانی معرفی کردند اما عربستانی ها به خاطر اختلاف‌های سیاسی با این کشور نسبت به این تصمیم اعتراض کردند و مثل همیشه با قدرتی که در کنفدراسیون فوتبال آسیا داشتند موفق شدند حرف خود را به کرسی بنشانند و فدراسیون فوتبال را مجبور به عقب نشینی کنند.

 اما در این بین فدراسیون فوتبال نامه‌ای را به AFC ارسال کرده است و در آن نسبت به گرفته شدن حق میزبانی از باشگاه‌های کشورمان گلایه شده است، نامه‌ای که در آن فدراسیون، کنفدراسیون فوتبال آسیا را تهدید به شکایت به فیفا کرده است. البته بازهم به نظر می‌رسد مثل تمام مسائل قبلی فدراسیون‌نشینان کمی دیر به فکر این کار افتاده‌اند چرا که خیلی بعید است AFC رای خود را پس بگیرد.

اما سوال اصلی اینجا است که چرا مدیران فدراسیون فوتبال شکایت خود به فیفا را علنی نمی‌کنند تا حداقل برای دوره‌های بعدی اجازه ندهند حق فوتبال ایران در بازی‌های بین‌المللی ضایع شود. با توجه به اختلاف سیاسی ایران با عربستان به طور حتم آنها حاضر نیستند برای دوره‌های بعدی لیگ قهرمانان آسیا هم در ایران بازی کنند و از هم اکنون باید فکری به حال این موضوع کرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین