اخبار امروز فلسطین

۱۲ سال حبس برای جاسوس رژیم صهیونیستی در غزه

غزه

دادگاه عالی نظامی غزه یک متهم به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی را به ۱۲ سال حبس محکوم کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: دادگاه عالی نظامی غزه یک متهم 53 ساله را که در سال 2009 با رژیم صهیونیستی در ارتباط بوده و اطلاعاتی را به این رژیم ارائه کرده است، به 15 سال حبس محکوم نمود.

حماس: گردان های قسام برای آزاد سازی تمامی اسرای فلسطینی آماده می شود

یک رهبر جنبش مقاومت اسلامی (حماس) امروز شنبه تاکید کرد که گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی این جنبش خود را برای آزادی سازی تمامی اسرای فلسطینی از زندان های صهیونیستی آماده می کند.

مشیر المصری با ایراد نطقی در مراسمی که شاخه بانوان جنبش مقاومت اسلامی حماس آن را در شهرک بیت حانون برگزار کرده بود، تصریح کرد که گردان های قسام به قرارداد مبادله اسرا "وفاداری به آزادگان1" بسنده نخواهد کرد، بلکه خود برای امضای قراردادهای مبادله اسرا "وفاداری به آزادگان 2 و 3 و 4" آماده می کند تا در سایه این قراردادها تمامی اسرای فلسطینی را از زندان های صهیونیستی آزاد سازد.

وی خاطرنشان ساخت که حماس قصد جنگ با رژیم اشغالگر قدس را ندارد، ولی اگر جنگی بر این جنبش تحمیل گردد در آن صورت مبارزانش همگان را با توانمندی های نظامی خود غافلگیر خواهند کرد.

زخمی شدن دو فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست

صبح امروز شنبه نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه دو فلسطینی را به ضرب گلوله زخمی کردند.

بر اساس این گزارش، این دو جوان فلسطینی در مزارع خود بودند که نیروهای اشغالگر به سمت آنها تیراندازی کرده و آنها را زخمی کردند.

از سوی دیگر نیروهای اشغالگر یک قایق ماهیگیری فلسطینی در دریای شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را غرق کردند.

قراقع: جامعه جهانی در برابر اسرای بیمار مسئولیت پذیر باشد

رئیس هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطینی از جامعه جهانی خواست تا در برابر اسرای بیمار در بند زندان های رژیم صهیونیستی مسئولیت پذیر باشد.

عیسی قراقع طی سخنانی به مناسبت روز ملی همبستگی با اسرای بیمار گفت که هم اکنون نزدیک به 1700 بیمار در داخل زندان های رژیم صهیونیستی در اسارت بسر می برند و جنایت هایی علیه آنها صورت می گیرد.

وی با اشاره به اسرایی که مبتلا به انواع مختلف بیماری ها از جمله ناراحتی های قلبی، ریوی، سرطان، کبد و دیگر بیماری ها مبتلا هستند، بر ضرورت مسئولیت پذیری جامعه جهانی در قبال این اسرا تاکید کرد.

حماس خواستار حمایت فلسطینیان از آشتی ملی شد

یک رهبر جنبش مقاومت اسلامی حماس، تمامی گروه های ملی و قشرهای مختلف فلسطین را به حمایت از آشتی ملی و مقابله با بازداشت های سیاسی فرا خواند.

عبدالرحمن شدید تاکید کرد که تداوم اقدامات سرکوبگرانه ماموران امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین علیه فرزندان ملت فلسطین اقدامی مردود است و باید تمامی گروه های ملی فلسطین به مقابله با این تجاوزات برخیزند.

وی یادآور شد: در حالی که ملت فلسطین به مقابله با اشغالگران صهیونیست برخاسته و حماسه آفرینی می کند،عناصر سرویس های امنیتی تشکیلات رام الله دست به سرکوب دانشجویان و اسرای آزاده فلسطین می زنند که این اقدام موجب تشدید رنج و محنت فلسطینیان می شود.

وی بر لزوم آزادی مهندس علاء الاعرج و عبدالرحیم الصعیدی از زندان های تشکیلات رام الله تاکید کرد که از 16 روز پیش در اعتراض به سیاست بازداشت سیاسی دست به اعتصاب غذا زده اند.

وی یادآور شد:« اکنون زمان آن فرا رسیده است که رنج و محنت های ملت فلسطین که ناشی از تشدید سرکوبگری های ماموران امنیتی تشکیلات رام الله است، پایان پذیرد، سرکوبگری هایی که فقط دشمن صهیونیستی از آن استفاده می کند.»

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین