منابع صهیونیستی ادعا کردند

السیسی: دولت فلسطین را در خاک مصر تشکیل دهید

مصر

به ادعای منابع صهیونیستی، رئیس‌‎جمهور مصر طرح تشکیل دولت فلسطین را در اراضی مصر ارائه داد.

به گزارش  «نسیم آنلاین»، منابع رژیم صهیونیستی در ادعایی از پیشنهاد رئیس جمهور مصر برای ایجاد دولت فلسطین در شبه جزیره سینا خبر دادند.

"ماتی دیوید" -- افسر سابق دستگاه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی --در مقاله ای مدعی شد: "عبدالفتاح سیسی – رئیس جمهور کنونی مصر -- پیشنهادی را مبنی بر ایجاد دولت فلسطین در شبه جزیره سینا به "محمود عباس" – رئیس جمهور تشکیلات خود گردان فلسطین -- ارائه کرده است. بر اساس این طرح 1600 کیلومتر از اراضی مصر به دولت خودگردان فلسطین واگذار می شود.

وی افزود: "به موجب طرح سیسی،  زمین های مصر به باریکه غزه ملحق می شوند و مساحت نوار غزه 5 برابر بزرگتر می شود."

باشگاه خبرنگاران نوشت: دیوید در ادامه مدعی شد: "دولت خود گردان فلسطین کنترل شهرهای نوار غزه را همچنان در دست خواهد داشت. در مقابل عباس باید از درخواست خود مبنی بر بازگشت آوارگان فلسطینی و همچنین برگشت رژیم صهیونیستی به مرزهای سال 1967 صرف نظر کند. پناهندگان فلسطینی ساکن در اردوگاه های لبنان و سوریه می توانند به دولت خودگردان فلسطین در صحرای سینا بپیوندند."

این نویسنده  همچنین از طرح دیگری که "گیورا آیلند" -- رئیس سابق شورای امنیت ملی رژیم صهیونیستی و رئیس سابق بخش برنامه ریزی ارتش -- مبتکر آن است خبر داد.

آیلند مغز متفکر این رژیم به حساب می آید. طرح وی درباره انتقال 720 کیلومتر از اراضی صحرای سینا به فلسطینیان است. این اراضی 3 برابر بزرگتر از باریکه غزه خواهند بود. این مقدار معادل 12 درصد از مساحت کرانه باختری است.

در طرح آیلند، در مقابل زمین هایی که مصری ها به فلسطین واگذار می کنند دولت خودگردان باید 12 درصد از زمین هایش را در کرانه باختری به رژیم صهیونیستی اعطا کند. مصر نیز مالکیت 720 کیلومتر از اراضی صحرای "نگب" را تصاحب می کند.

شبه جزیره سینا از موقعیت جغرافیایی استراتژیکی برخوردار است. این شبه جزیره مثلثی شکل در شمال شرقی مصر واقع شده است  و مساحت آن بالغ بر 61 هزار کیلومتر مربع است. 30 درصد از سواحل مصر در این شبه جزیره قرار دارد. بیشتر ساکنان شبه جزیره سینا زندگی بدوی دارند و ریشه آنها به قبایل عربی باز می گردد.

بسیاری از خانواده های فلسطینی پس از جنگ سال 1948 به این شبه جزیره مهاجرت کردند. ساکنان سینا نقش مهمی در انقلاب سال 2011 و برکناری "حسنی مبارک" ایفا کردند. پس از کودتای سال 2013، ارتش مصر به بهانه تعقیب گروه های تروریستی حملات وسیعی را علیه ساکنان این جزیره انجام داد.

دولت مصر با دستاویز قراردادن مبارزه با گروه های تروریستی  بسیاری از منازل، مدارس، بیمارستان ها و مزارع را در شبه جزیره تخریب و اهالی آن را مجبور به ترک دیار خود کرد.

مخالفان مرسی معتقدند وی صحرای سینا را به حماس فروخته است. مخالفان دولت فعلی مصر نیز معتقدند برخورد سیسی با ساکنان سینا دردناک است و وی یک فاجعه غم بار امنیتی ، سیاسی و اجتماعی را در این شبه جزیره رقم زد.

رسانه ها نیز از نفوذ اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به صحرای سینا خبر دادند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین