با سرمایه‌گذاری صفر در تلگرام، پول پارو کنید!

درآمد ماهانه کانال تلگرام ۲۴۰ میلیون تومان!

تلگرام

با ایجاد کانال در تلگرام، ظرفیت‌های تبلیغاتی تازه‌ای به وجود آمده، به گونه‌ای که اکنون می‌توان بدون سرمایه‌گذاری خاصی، تا ۲۴۰ میلیون تومان در ماه کسب درآمد کرد. این میزان درآمد که تقریباً با کسر هزینه اینترنت، سودخالص صاحب برخی کانال‌های تلگرام محسوب می‌شود، از میزان درآمد بسیاری از وب‌سایت‌های خبری و روزنامه‌ها به مراتب بیشتر است!

به گزارش «نسیم آنلاین»، تابناک نوشت: تلگرام به عنوان یک سرویس پیام‌رسان متن‌باز چندسکویی مبتنی بر رایانش ابری و با ظرفیت انتقال پیام‌ها، تصاویر، ویدئوها و اسناد، فراگیرترین رسانه آنلاین در کشورمان محسوب می‌شود و روز به روز بر وسعت استفاده و تأثیرگذاری این پیام‌رسان افزوده می‌شود؛ تأثیرگذاری که حتی می‌توان در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز به آن توجه کرد و برخی قدرت گردش سریع اطلاعات در تلگرام را در نتایج رقم خورده در انتخابات مجلس مؤثر می‌دانند.

شاید همین باعث شد پس از انتخابات اخیر، برخی سیاسیون نقدهای شدیدی در خصوص تلگرام داشته باشند و در عوض آنکه از لزوم حضور مؤثر همه نیروها در این فضا سخن به میان آورند، بر مسدودسازی این اپلیکیشن به واسطه آنکه سرورش در کشور دیگری است و تحت تسلط ایران نیست، سخن به میان آوردند که طبیعتاً استدلال منطقی نیست، زیرا اساساً بستر اصلی اینترنت در ایران نیست و با چنین نگاهی باید با شبکه جهانی اینترنت قطع ارتباط کرد!

همچنین سوابق نشان داد، با مسدود یا محدود کردن یک پیام‌رسان، مردم سراغ محصول داخلی مشابه نمی‌روند، کما اینکه بعد از مسدود شدن چند پیام‌رسان و محدود شدن دسترسی به وایبر، تمام توجه افکارعمومی صرف جایگزینی اپلیکیشن مشابهی شد که حاصلش انتخاب تلگرام بود و سرعت فراگیری استفاده از آن در کشورمان نیز چندین برابر وایبر بود.

اکنون می‌توان تأکید کرد که در دوران رشد اطلاع رسانی آنلاین و سرعت گرفتن تحدید اطلاع‌رسانیِ کاغذی و تحول عظیمی که در این مسیر در ظهور فرم‌های تازه رسانه‌ای نظیر پیام‌رسان‌هایی چون تلگرام رخ می‌دهد، امروز مفهوم شهروند ـ خبرنگار با تکیه بر تلفن‌های هوشمند برخوردار از ظرفیت ثبت و پردازش تصاویر و ویدیوهای با کیفیت به شرایط ایده‌آل نزدیک شده و امکان به اشتراک گذاری سریع و حلقه در حلقه خبر یا محتوای تولیدی یک شهروند-خبرنگار در تلگرام، جریان‌سازی خبری را از دست اصحاب رسانه خارج ساخته است.

با سرمایه گذاری صفر در تلگرام، پول پارو کنید!

اکنون فضای رسانه‌ای به سمت و سویی رفته که موج‌های تشکیل شده در تلگرام که گاهی متأثر از همین تحرکات شهروند ـ خبرنگارها شکل می‌گیرد، بخشی از جریان‌های خبری روز رسانه‌های آنلاین و کاغذی (خبرگزاری‌ها، وب‌سایت‌ها و روزنامه‌ها) را شامل می‌شوند و اتفاقاً به طور معمول این بخش‌ها با اقبال بیشتری از اخبار معمول رسانه‌ها توسط سایر گروه‌هایِ پیگیرِ رسانه‌های رسمی، مورد توجه قرار می‌گیرند.

البته تلگرام اکنون صرفاً کارکرد اطلاع رسانی و ارتباطی ندارد، بلکه بسیاری از کسب و کارها به نوعی در حال استفاده از تلگرام برای انتقال محتوا، هماهنگی‌های کسب و کار و بسیاری از امور پیچیده هستند که تا پیش از این با ابزارهای دیگر انجام می‌شد و با رشد درونی تلگرام نیز، کسب و کارهای تازه‌ای در حال شکل گیری است که از قضا سوددهی کلانی نیز دارند.

در چنین شرایطی، با ایجاد کانال در تلگرام، ظرفیت‌های تبلیغاتی تازه‌ای نیز به وجود آمد، به گونه‌ای که اکنون می‌توان بدون سرمایه گذاری خاصی، تا 240 میلیون تومان در ماه کسب درآمد کرد. این میزان درآمد که تقریباً با کسر هزینه اینترنت، سود خالص صاحب برخی کانال‌های تلگرام محسوب می‌شود، از میزان درآمد بسیاری از وب‌سایت‌های خبری و روزنامه‌ها به مراتب بیشتر است!

با پیگیری و دریافت تعرفه تبلیغات یکی از کانال‌ها با بیش از یک میلیون بازدیدکننده توسط خبرنگار «تابناک»، رقم تبلیغات بدون حذف تبلیغ از کانال یک میلیون تومان برای هر تبلیغ اعلام شد که با رشد 30 درصدی تعرفه نسبت به سال گذشته همراه شده بود. یکی دیگر از کانال‌ها با شمارگان مشابه اعضا نیز از تعرفه مشابه سخن به میان آورد. شمارگان تبلیغات این کانال نشان می‌دهد، درآمد برخی از این کانال‌ها از 24 فقره تبلیغات در هر ماه که تخفیفی در قبالش نمی‌دهند، به 240 میلیون تومان می‌رسد.

یکی دیگر از کانال‌های خبری تلگرام با بیش از 300 هزار عضو که عنوان یکی از برنامه‌های تلویزیونی را در اختیار دارد اما منکر ارتباط با صداوسیماست نیز برای 20 هزار بازدید پست آخر به همراه 24 ساعت حفظ تبلیغ در کانال تلگرامش 200 هزار تومان و برای 30 هزار بازدید پست آخر به همراه 48 ساعت حفظ تبلیغ در کانال، 300 هزار تومان مطالبه می‌کند. با توجه به شمار تبلیغات در این کانال، به نظر می‌رسد درآمد ماهیانه این کانال، حداکثر به اندازه نصف کانال‌های دارای یک میلیون عضو باشد.

اکنون بازار تازه تبلیغات به سمت و سویی رفته که با برخورداری از کانالی با بیش از 100 هزار عضو می‌توان به استقبال تبلیغات رفت و درآمد خوبی داشت؛ اما درآمد مطلوب با برخورداری از کانالی با 300 هزار عضو و بیشتر قابل دستیابی خواهد بود. این فرصت تازه احتمالاً به کوچ برخی از روزنامه نگاران حرفه‌ای ایران به فضای تلگرام منجر خواهد شد و کانال‌های نوظهوری در راه خواهد بود که شمارگان اعضایش از یک میلیون به مراتب بیشتر خواهد بود.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

  • امیرحسی خیرخواه صادق سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵ ۴:۵۰:۵۵
    پاسخ 1 |

    برای ثبت نام چه کارکنم

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین