وزیر بهداشت عنوان کرد:

یگان خدمات انتظامی در بیمارستان‌ها ایجاد می‌شود/ عدم مراجعه چهار دهک اول جامعه به دندانپزشکی

دولت امسال از نظر سیاسی سال سختی را پیش رو دارد

قاضی زاده هاشمی

وزیر بهداشت گفت: یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت در سال ۹۵ ایجاد یگان خدمات انتظامی در بیمارستان‌هاست تا از میزان تخلفات و مشکلاتی که در بیمارستان‌ها بوجود می‌آید کم شود. شورای عالی بیمه باید برای تعرفه‌های درمانی تصمیم‌گیری کند.

به گزارش «نسیم‌آنلاین» فارس نوشت: حسن قاضی‌زاده‌ هاشمی در بیستمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: برای طرح تحول سلامت، پوشش بیمه 4 تا 5 میلیون نفر و صرفاً برای بستری در بیمارستان‌ها درنظر گرفته شده بود که برای این تعداد 550 میلیارد تومان و با سرانه 16 هزار تومانی طراحی انجام گرفت، اما طرح تحول سلامت 11 میلیون نفر را با سرانه 33 تا 34 هزار تومان دربرگرفت که برای این تعداد 2500 میلیارد تومان اعتبار برآورد کردیم، اما فقط 70 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی ادامه داد: شورای عالی بیمه باید برای تعرفه ها تصمیم‌گیری کند، چرا که اگر وضع به همین منوال پیش برود، در سال 95 به غیر از مشکلات جاری 5 هزار میلیارد تومان کسری هم خواهیم داشت.

هاشمی با اشاره به اینکه بودجه وزارت بهداشت حداکثر رشد 10 تا 20 درصدی خواهد داشت، گفت: شورای عالی بیمه باید در مورد تعرفه‌ها نظر قطعی بدهد، چرا که قیمت تمام شده خدمات از نظر ما با آنچه بیمه‌ها امضا کرده‌اند، 40 درصد بالاتر از این رقم است که هم‌اکنون خرید خدمت می‌کنیم، در واقع ما با چنین شرایطی با رمل اسطرلاب وزارتخانه مدیریت می‌شود، یعنی جنسی را 40 درصد زیر قیمت تمام شده به مردم ارائه می‌کنیم.

وزیر بهداشت افزود: دولت نمی‌تواند این بخش را مدیریت کند، چرا که مهمترین بیماری حوزه سلامت این است که هم بخش خصوصی و دولتی خدمتشان به قیمت روز خریداری نمی‌شود و تمام خدمات حتی در بخش خصوصی وابسته به دولت است.

هاشمی امسال را از نظر سیاسی سال سختی دانست و گفت: سال آخر کار دولت و آغاز کار مجلس جدید است و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی باید امسال همچون دونده‌ای که در خط پایان بیشتر تلاش می‌کند تلاش کنند تا خدمات تنزل پیدا نکند.

وی خطاب به رؤسای دانشگاه‌ها گفت: کاری نکنید احترام مردم گله‌دار شود، چرا که مسئولیتی که دارید از اعتماد مردم به دست آمده است.

وی با اشاره به شعار امسال گفت: با اجرای طرح تحول سلامت، اقدام و عمل را آغاز کرده‌ایم، چون مردم با این طرح امیدوار شده‌اند و به سفره و زندگی آنها کمک شده است. ما در این طرح به تولید داخل توجه خاص داریم، اما در برابر آنچه سودجویی باشد می‌ایستیم.

وزیر بهداشت از تبدیل معاونت طب سنتی به اداره‌کل طب سنتی خبر داد و گفت: نباید تصور کنید این معاونت تنزل پیدا کرده، بلکه از طب سنتی حمایت می‌کنم، اما از اقدامات طب سنتی راضی نیستم. طب سنتی سرمایه بزرگ ملی و میراث ماست که باید زنده شود، اما با این فرمان جلو رفتن به جایی نمی‌رسیم.

وی افزود: باید طب سنتی کارآمد، علمی و فراگیر در بخش گیاهان دارویی و نیروی انسانی شده و تقویت شود.

وزیر با اشاره به روز دندانپزشکی گفت: این موضوع مهمی است، در این زمینه خیلی شکایت به من می‌کنند، افرادی که بین 30 تا 40 سال دارند، شاخص تعداد دندان‌های کشیده شده، پرشده و پوسیده آنها 13.5 درصد است.

هاشمی افزود: بنا به گفته سخنگوی وزارت بهداشت چهار دهک اول جامعه که قشر محرومند به دندانپزشکی مراجعه نمی‌کنند و سایر افراد نیز 22 تا 24 درصد هزینه‌هایشان بابت دندانپزشکی است.

وزیر بهداشت گفت: از نظر ریالی، 3 درصد سهم دندانپزشکی دست دولت است و از نظر خدمات 7 درصد، بنابراین باید بخش دولتی بتواند با ورود به بخش دندانپزشکی که رقابت سختی هم دارند، اقدام کند، همانگونه که در طرح تحول سلامت ما بیمارستان‌ها را نوسازی کردیم تا بتوانیم با بخش خصوصی رقابت کنیم.

وی در پایان گفت: 4 هزار یونیت دندانپزشکی در مراکز بهداشت روستایی باید فعال شود که اگر واقعاً دست به دست هم دهیم می‌توانیم این بازار 3 درصد را تا 25 درصد افزایش دهیم.

هاشمی افزود: یکی از برنامه های وزارت بهداشت در سال 95 ایجاد یگان خدمات انتظامی در بیمارستان هاست تا از میزان تخلفات و مشکلاتی که در بیمارستان ها بوجود می آید کم شود.

وی اضافه کرد: حدود 16 تا 17 هزار نگهبان در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی فعالند که لازم است این افراد به عنوان ضابط قضائی در مراکز تابعه وزارت بهداشت فعال شوند و به همین منظور اقدامات لازم از طریق وزارت بهداشت با ستاد کل نیروهای مسلح و فرماندهی نیروی انتظامی کشور انجام شده است که امسال عملیاتی می شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین