معاون بهداشت وزیر بهداشت:

ستاد فوریت‌های بهداشتی در مناطق سیل‌زده فعال است/ مراقبت‌های بهداشتی تداوم دارد

دکتر سیاری

معاون وزیر بهداشت گفت: از آنجا که بدنبال وقوع سیل، برخی از بیماری‌های مختلف ممکن است شایع شود، وزارت بهداشت همواره در زمینه حفظ و تامین سلامت مردم پیش بینی‌های لازم را در دستور کار خود قرار داده است و آمادگی کامل دارد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، دکترعلی اکبر سیاری افزود: به همین دلیل بدنبال وقوع سیل در برخی از مناطق کشور، آمادگی‌های نسبی از قبل وجود داشت و از ابتدای وقوع سیل، همه دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق سیل زده، به حال آماده باش درآمدند و اقدامات لازم انجام شد و در حال حاضر هم مراقبت‌ها تداوم دارد.

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: به محض اطلاع از وقوع سیل، ستاد فوریت‌های معاونت بهداشت در مناطق سیل زده تشکیل و حالت آماده باش اعلام شد. یکی از اقدامات این ستاد، تشکیل ستاد فوریت‌های سلامت محیط و کار در برخی از مناطق سیل زده بود.

سیاری از تشکیل تیم ارزیابی سریع آسیب‌ها و نیازها، توسط معاونت بهداشت هم خبر داد و گفت: در برخی از مناطق سیل زده، پایش میکروبی و شیمیایی آب آشامیدنی، صورت گرفته است و علاوه براین در برخی از مناطق سیل زده، از منابع آب شرب و همچنین مراکز مواد غذایی، انبارهای مواد غذایی و تهیه مواد غذایی و علاوه بر آن مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ها بازدید شده است.

کنترل مستمر موادغذایی و آب محل اسکان سیل‌زدگان

معاون بهداشت افزود: تامین واکسن از شهرستان‌های مجاور، توزیع آب بطری شده، فعال سازی سامانه فرماندهی حادثه، هماهنگی برای اسکان احتمالی، استفاده از داروهای ذخیره گروه بیماری‌های واگیر و بهداشت محیط ، ویزیت بیماران توسط تیم پزشکی مستقر در محل‌های اسکان، استقرار تیم‌های بهداشتی در محل اسکان و کنترل مستمر مواد غذایی، آب و وضعیت بهداشت محیط محل اسکان، نمونه‌برداری از آب آشامیدنی، بازدیدهای میدانی از جمعیت آسیب دیده و نظارت بر وضعیت دفع زباله و فاضلاب از دیگر اقدامات وزارت بهداشت برای مناطق سیل زده کشور است.

انجام اقدامات پیشگیرانه و کنترلی بهداشتی در اسلام آباد

بنابر اعلام وب‌دا، سیاری همچنین در مورد اسلام آباد گفت: اقدامات پیشگیرانه و کنترلی بهداشتی در اسلام آباد انجام شده است. مشاهدات، بررسی‌ها و مستندات تیم اعزامی وزارت بهداشت به اسلام آباد، نشان داد که میزان کلر آب به اندازه کافی بوده و اتفاقی که رخ داده، ناشی از یک عفونت ویروسی بوده است و خوشبختانه مورد فوت نداشتیم.

معاون وزیر بهداشت گفت: شش نفر بستری شده بودند که به طور سرپایی درمان شده‌اند و هیچ موردی از مرگ گزارش نشده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین