معاون بهداشت وزارت بهداشت در همایش ملی سفیران سلامت دانش آموزی:

دانش آموزان ایرانی کمبود ویتامین D دارند

دکتر سیاری

معاون بهداشت وزارت بهداشت به دانش آموزان توصیه کرد تا هر ماه یک قرص ویتامین دی مصرف کنند تا دچار نرمی استخوان و ناهنجاری در استخوان های پا نشوند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، علی اکبر سیاری صبح امروز در همایش ملی سفیران سلامت دانش آموزی که با حضور وزرای بهداشت و آموزش و پرورش در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، دانش آموزان را به اجتناب از استرس فراخواند و از آنها خواست تا همدیگر را دوست داشته باشند.

او از سفیران به عنوان مروجان سلامت در بین مردم ایران یاد کرد و گفت: تفکر، تدبر و ادراک بالا لازمه زندگی هر فرد است که در آموزش و پرورش، آموزش عالی و حوزه علمیه رشد می یابد.

دکتر سیاری ماموریت آموزش و پرورش و آموزش عالی را ارتقای قدرت تفکر در افراد دانست و افزود: افراد ، مهارت تفکر نقادانه و حل مساله را در چنین محیط هایی آموزش می بینند و به دیگران منتقل می کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت خطاب به سفیران سلامت گفت: کدام یک از شما ویتامین دی و قرص آهن مصرف می کنید که تمامی آنها جواب مثبت دادند و دکتر سیاری از آنها خواست تا خودشان را تشویق کنند.

او گفت: میزان کمبود ویتامین دی در یک دوره ده ساله در کشور، 6 برابر شده بود که تصمیم گرفتیم این کمبودها را جبران کنیم.

سیاری با بیان اینکه در سال92 وزیر بهداشت که به یکی از روستاهای زابل سفر کرده بود، طی تماسی با بنده خواستار توزیع قرص آهن در خانه های بهداشت شد، افزود: در حال حاضر علاوه بر مراکز بهداشتی در مدارس نیز قرص آهن و همچنین ویتامین دی توزیع می شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت به دانش آموزان توصیه کرد تا هر ماه یک قرص ویتامین دی مصرف کنند تا دچار نرمی استخوان و ناهنجاری در استخوان های پا نشوند.

سیاری گفت: در مشهد و سبزوار که پس از توزیع ویتامین دی در مدارس به بررسی پرداختیم در یافتیم که کمبود ویتامین دی در طول 9ماه از 75 به 5.6 کاهش یافته بود.

و از وزیر بهداشت به عنوان فردی کارآفرین یاد کرد و گفت: من20 سال معاون وزیر بوده ام و با 6 وزیر کارکرده ام اما دکتر هاشمی فرصت بزرگی را برای سلامت مردم ایران فراهم کرده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین