گزارش میدانی «نسیم آنلاین»:

فیلم:: گلایه کسبه و بازاری‌ها از دولت تدبیر؛ "در ۱۰۰۰ روز اخیر یک روزِ خوب هم نداشتیم"

بازار تهران

کسبه بازار معتقدند که دولت روحانی در حدود ۱۰۰۰ روز گذشته با اقدامات خود نه تنها گره‌ای از کار آنها باز نکرده، بلکه رکود را در اقتصاد ایران تشدید کرده است.

گروه اقتصادی «نسیم آنلاین»: نسیم اسدپور- با وجود گذشت نزدیک به 1000 روز از آغاز به کار دولت تدبیر و امید، وضعیت اقتصادی کشور همچنان بهبود پیدا نکرده است. دولت یازدهم حدود دو سال و نیم قبل با وعده رونق اقتصادی توانست نظر حدود 51 درصد از مردم را به خود جلب کرده و سکان قوه مجریه را به دست بگیرد، اما تاکنون موفق نشده به وعده خود عمل کند. در این میان بیشترین نارضایتی به عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه اقتصادی به فعالان اقتصادی و کسبه بازار بر می‌گردد. آنها معتقدند که دولت روحانی در حدود 1000 روز گذشته با اقدامات خود نه تنها گره‌ای از کار آنها باز نکرده، بلکه رکود را در اقتصاد ایران تشدید کرده است. به همین بهانه به سراغ بخشی از کسبه بازار رفتیم و نظر آنها را در خصوص وضعیت اقتصادی کشور در 1000 روز گذشته جویا شدیم. اکثریت کسبه بازار معتقدند که در حدود سه سال گذشته تشدید رکود، به کاهش 70 درصدی فروش آنها انجامیده است:

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین