دسته‌گل‌های بزرگی که "ناتوانی" پادشاه عربستان را می‌پوشاند + تصاویر

پادشاه عربستان

اغلب هنگام سخنرانی "سلمان بن عبدالعزیز" پادشاه ۸۰ ساله عربستان سعودی دسته گلی بزرگ جلوی وی قرار دارد که اخیرا راز این گل‌ها کشف شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، بررسی‌های دقیق درباره این گل‌ها نشان داده است که هدف از تعبیه این دسته گل بزرگ جلوی پادشاه، پنهان کردن رایانه‌ای پشت آن است که به عنوان یک اتوکیو (teleprompter) عمل می‌کند و باعث می‌شود ملک سلمان فرتوت بتواند جملاتی را هر چند ناقص بیان کند.

همچنین در سفر اخیر هیات امریکایی و دیدار با ملک سلمان روشی جدیدتر بکار گرفته شد تا مخاطبان به ویژه بینندگان شبکه‌های تلویزیونی باور کنند که سلمان خود می‌تواند درباره مسائل مهم  سخن بگوید.

پرس تی وی نوشت: در این دیدار تلویزیونی بزرگ از سقف آویزان شده بود و روی آن سخنانی را که باید ملک سلمان مطرح می‌کرد، نوشته می‌شد؛ سلمان نیز به جای نگاه کردن به روبرو، اغلب به این صفحه نمایش نگاه می‌کرد.

سیمون هندرسون کارشناس سیاسی در موسسه «سیاست خاور نزدیک واشنگتن» که این موضوع را بیان کرده است، می‌گوید یکی از مشاوران سلمان در اتاقی در کنار سالن کنفرانس حضور داشت و سخنانی را که سلمان می‌بایست مطرح می‌کرد، تایپ و سلمان روخوانی می‌کرد.

این گزارش در حالی منتشره شده است که پایگاه اینترنتی روزنامه فلسطینی المنار در تاریخ 23 دی 1394 به نقل از یک منبع ناشناس گزارش داد ملک سلمان قدرت تکلم خود را از دست داده و گاهی از حال می‌رود .‌

این گزارش می‌افزاید حال پادشاه عربستان رو به وخامت است و وی تحت مراقبت‌های پزشکی ویژه قرار دارد.

به گفته این منبع، ملک سلمان درک خود را نسبت به محیط پیرامون خود از دست داده است و پزشکان به پسران وی توصیه کرده‌اند تا به منظور جلوگیری از فاش شدن وضعیت پدرشان، حضور وی را در ملا عام محدود کنند.

پیشتر نیز در گزارشی در ماه اکتبر فاش شده بود که ملک سلمان آلزایمر دارد و امور مملکتی را محمد بن نایف ولیعهد سعودی اداره می‌کند.

وخامت حال ملک سلمان اختلافات جدی را میان اعضای خانواده سلطنتی برای تصاحب تاج و تخت موجب شده است.

سلمان در تاریخ 3 بهمن 1393 (23 ژانویه 2015) و پس از مرگ عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود، برادر ناتنی‌ 90 ساله‌اش، بر تخت پادشاهی نشست.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین