پبام فضلی نژاد در دانشگاه تهران:

جریان‌های معارض گفتمان انقلاب اسلامی درصدد مصادره چهره‌های انقلاب هستند

فضلی نژاد

سردبیر ماهنامه عصر اندیشه گفت: ما مبتذل ترین و نازل ترین برخوردها را به بدترین شکل با میراث معنوی انجام دادیم. ما ابوذرها و عمارهای زمانمان را نشناختیم، چون اگر شناخته بودیم رهبری نمی گفتند «این عمار».

به گزارش «نسیم آنلاین» خبرگزاری دانشجو نوشت: پیام فضلی نژاد سردبیر ماهنامه عصر اندیشه در نشستی تحت عنوان «این گونه بود ابوذر» در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران تصریح کرد: رهبر انقلاب تعبیر زیبایی دارند و می فرمایند مطهری، طالقانی و شریعتی در این انقلاب حکم پرچم را داشتند.

وی افزود: آنها همیشه و تا آخر پای انقلاب بودند. این حضور همیشگی و با مردم بودن چیز کمی نیست. باید بگویم ما با ابوذر زمان مان چه کردیم. ما با طالقانی ها، شریعتی ها، مطهری ها و بهشتی ها چه کردیم.
سردبیر ماهنامه عصر اندیشه بیان داشت: ما مبتذل ترین و نازل ترین برخوردها را به بدترین شکل با میراث معنوی انجام دادیم. ما ابوذرها و عمارهای زمانمان را نشناختیم، چون اگر شناخته بودیم رهبری نمی گفتند «این عمار».
فضلی نژاد در مورد برخورد با روشنفکران اظهار داشت: نه تنها آنها را نشناختیم بلکه با آنها انتحاری برخورد کردیم. جریان های معارض گفتمان انقلاب اسلامی درصدد مصادره چهره های انقلاب هستند. با این شخصیت ها چه کردند؛ بدترین تفسیر را از چهره آیت الله طالقانی و بهشتی ارائه کردند.
وی تصدیق کرد: به آیت الله بهشتی عنوان اولین اصلاح طلب را دادند وتصویر یک روحانی سازشکار را ارائه می کنند. دم از بازرگان می زدند، اما از تساهل بازرگان عبور کردند. دم از شریعتی برای عبور از روحانیت می زدند، اما هیچ وقت درست او را نشناختند.
سردبیر ماهنامه عصر اندیشه ادامه داد: مسئول اول این اشتباهات بچه‌های حزب اللهی هستند  که در یک جریان شناسی روبنایی منجمد شده اند. ببینید چگونه آیت الله طالقانی با تحجر و انواع استبداد مبارزه کرد و از اصول دست نکشید و یکی از بزرگترین تئوریسین های جنگ عقیده بوده است.
وی با اشاره به زندگی مبارزاتی مرحوم طالقانی خاطرنشان کرد: طالقانی جاذبه اش درجه اعلا و دافعه در برابر دشمنان نیز در اعلا بود و آن یعنی اعتدال. امروز متاسفانه جبهه فرهنگی انقلاب از این مسائل تهی است و وای بر ما که مجلس یادبود آیت الله طالقانی را این گونه برگزار کنیم. طالقانی از پیشروان مبارزه با جریان نفوذ بود.

 

فضلی‌نژاد گفت: روشنفکر، مبارز متدین و اهل بحث و گفت‌وگو، مناظره و مباحثه، عقلانیت و خردورزی از خصوصیات طالقانی بود. امروز متاسفانه مفسران خدمه به جای متفکران سیاسی و مترجمان هم به جای روشنفکران، نشسته اند و شومن ها جای فیلسوفان را گرفته اند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین