رئیس سازمان بهزیستی خبر داد

دبیرخانه سلامت اجتماعی هفته جاری راه‌‌اندازی و از هفته آینده وارد فاز اجرا می‌شود

انوشیروان محسنی بندپی / عکس از ایسنا

رئیس سازمان بهزیستی از راه‌اندازی دبیرخانه سلامت اجتماعی در همین هفته در سازمان بهزیستی خبر داد گفت: از هفته آینده این دبیرخانه وارد فاز اجرا خواهد شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: انوشیروان محسنی بندپی امروز در حاشیه همایش بهزیستی و سلامت اجتماعی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در خصوص طرح این سازمان در رابطه با سنجش سلامت اجتماعی، اظهار داشت: رصدی را از عوامل محیطی و اجتماعی تأثیرگذار در بحث سلامت اجتماعی انجام خواهیم داد و در بحث پیشگیری، کنترل و درمان برای مداخله علمی اقدام خواهیم کرد.

وی افزود: دبیرخانه سلامت اجتماعی در همین هفته در سازمان بهزیستی راه‌اندازی و از هفته آینده وارد فاز اجرا خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی در پاسخ به این پرسش که آیا سازمان و نهادهایی در بحث سنجش سلامت اجتماعی با شما مشارکت خواهند داشت؟ گفت: به طور قطع سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌های دولتی می‌توانند در این رابطه مشارکت داشته باشند تا تبادل اطلاعات بین نهادهای دولتی و غیر دولتی صورت بگیرد.

محسنی بندپی مطرح کرد: برای مداخله در بحث آسیب‌های اجتماعی نیازمند آمار و اطلاعات زمینه‌ای هستیم، وقتی سازمان بهزیستی عنوان دستگاهی که در بحث اقدام و عمل در حوزه آسیب‌های اجتماعی پیشاهنگ است، بنابراین اولین نهادی که نیازمند آمار و اطلاعات است، خود این سازمان بوده البته هر دستگاهی که نیازمند این آمار و اطلاعات باشد آنها را در اختیارش قرار می‌دهیم.

وی در خصوص شاخص‌های عدالت اجتماعی، مطرح کرد: این شاخص‌ها متنوع است و سلامت و نشاط اجتماعی، برخورداری از رفاه و کاهش استرس را شامل می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی افزود: مشکلی که هم اکنون به عنوان معضل اجتماعی در کشور وجود دارد، بحث اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی، جرایم و ناهنجاری‌هایی است که باعث می‌شود وضعیت سلامت اجتماعی یعنی آرامش، شادابی و برخورداری از نعمت‌های زندگی به خوبی مشاهده نشود.

محسنی بندپی در خصوص طرح شش میلیون نفری نیازمندان، مطرح کرد: طرح 6 میلیون نفری داریم که یکی از این طرح‌ها توسط معاونت رفاه وزارت تعاون در حال پیگیری است که شامل حمایت‌های اجتماعی است.

وی ادامه داد: طرح شش میلیون نفر دوم توسط سازمان بهزیستی و کمیته امداد در حال پیگیری است که به موجب آن اعلام کرده‌ایم مستمری افراد تحت پوشش اندک بوده و طی مذاکره با سازمان مدیریت‌وبرنامه‌ریزی تقسیم بندی‌هایی صورت گرفته تا افرادی که فاقد توان انجام کار هستند مستمری بیشتری دریافت کنند.

رئیس سازمان بهزیستی گفت: طبق این طرح افرادی که دچار ضایعات نخاعی هستند، حقوق پرستاری و نگهداری آنها افزایش می‌یابد از سوی دیگری که معلول بوده و به دلیل عدم برخورداری از تجهیزات توانبخشی فرصت ورود به جامعه و اشتغال را ندارند تحت حمایت دولت قرار خواهند گرفت و درسال 95 صدهزار معلولی که در کشور نیازمند تجهیزات توانبخشی هستند با اختصاص اعتبار 120 میلیارد تومانی مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین