باهنر در جمع مردم شیراز:

مجلس ‌ایران مشکل ساختاری دارد‌

 سخنرانی محمدرضا باهنر، نائب رئیس مجلس در همایش همدلی و همزبانی در اتاق بازرگانی ایران

نایب رئیس مجلس گفت: تجربه ۲۸ ساله حضور در مجلس به من آموخته که تنها نماینده‌ای می‌تواند در مجلس تاثیرگذار باشد که علاوه بر داشتن مدیریت جهادی و آگاهی، در مجلس ماندگار باشد زیرا با یک دوره ۴ ساله نمی‌توان کاری را پیش برد و مجلس ما از این نظر مشکل ساختاری دارد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: محمدرضا باهنر عصر امروز در گردهمایی مردمی شیراز در حمایت از جعفر قادری نماینده اصولگرای مجلس هشتم و نهم و نامزد انتخابات مجلس دهم، نمایندگی مجلس را به سکه دو رو تشبیه کرد و با بیان اینکه حضور نماینده در حوزه انتخابیه یک روی این سکه است و حضور در مجلس روی دیگر آن اظهار داشت: حضور نمایندگان در حوزه انتخابیه وظیفه قانونی او نیست اما این حضور سرمایه بزرگ اجتماعی است.

وی بیان کرد: تجربه 28 ساله حضور در مجلس به من آموخته که تنها نماینده‌ای می‌تواند در مجلس تاثیرگذار باشد که علاوه بر داشتن مدیریت جهادی و آگاهی، در مجلس ماندگار باشد زیرا با یک دوره 4 ساله نمی‌توان کاری را پیش برد و مجلس ما از این نظر مشکل ساختاری دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه حضور مردم در چنین مجالسی نشان از رضایت از عملکرد نماینده است افزود: مجلس دهم به نمایندگان مدبر، مخلص، بصیر، کوشا و متخصص نیاز دارد.

*اقتصاد و بیکاری مشکل امروز مردم است

جعفر قادری، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، نیز در این گردهمایی با بیان اینکه ملت فهیم ایران هیچ‌گاه مقهور موج‌های ایجاد شده توسط دیگران نبوده‌اند و خود ایجاد کننده موج در بین ملت‌های دیگر بوده‌اند عنوان کرد: این مردم در انتخابات کورکورانه تسلیم موج‌های دیگران نمی‌شوند و انتخاب براساس تعلقات غیرواقعی را قبول ندارند.

وی با بیان اینکه انتخاب نماینده باید براساس تخصص، تجربه، تعهد، مردمی بودن و صداقت آنها باشد، تصریح کرد: نامزدهای انتخابات باید طرح‌ها، دیدگاه‌ها و عملکرد خود را در معرض نقد و قضاوت مردم قرار دهند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جناح‌ها و جریان‌های مختلف باید با شرکت در مناظرات خود را در معرض قضاوت مردم قرار دهند نه اینکه بدون تخصص، تجربه، طرح و برنامه  از مردم بخواهند به جناح سیاسی آنها رای دهند.

وی با بیان اینکه ملت ایران نمایندگانی می‌خواهند که جرات و جسارت داشته باشند و از منافع ملی به خوبی دفاع کنند خاطرنشان کرد: تجربه مجلس ششم نشان داد که نمایندگانی که براساس یک موج رای آورده بودند هیچ عملکرد قابل دفاعی نداشتند و با خواسته‌های ملت همراه نبودند.

قادری با بیان اینکه هنر یک نماینده به این است که در بعد ملی و محلی در کنار مردم باشد و مطالبات آنها را دنبال کند اظهار داشت: نماینده باید ثبات رای داشته باشد و از افراط و تفریط پرهیز کند و در عین حال که به دنبال مسائل کلان است مسائل ریز و جزئی مردم را فراموش نکند.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید به فکر منافع ملی باشند و در راستای منافع ملت گام بردارد افزود: هر دولتی که در جهت خدمت به مردم گام برداشته است ماندگار است و اگر جناحی مطالبات مردم را فراموش کند ماندگار نیست و اگر کسی بخواهد در مقابل نظام، رهبری و آرمان‌های انقلاب و شهدا بایستد مانند کف روی آب است و به زودی محو می‌شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بحث‌های سیاسی مشکل مردم نیست و مشکل مردم اقتصاد، معیشت، بیکاری و تامین اشتغال است گفت: اگر زیرساخت‌ها فراهم شود و از امکانات داخلی به نحو احسن استفاده شود بخش عمده مشکلات اقتصادی مردم برطرف می‌شود.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین