مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران خبر داد:

استقرار ۱۵۰ نفر از مددجویان شفق در ۲ مرکز ماده ۱۵/ واگذاری کمپ سعیدآباد به ستاد مبارزه با موادمخدر

اعتیاد زنان / زنان معتاد

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از انتقال ۱۵۰ نفر از مددجویان شفق به ۲ مرکز ماده ۱۵ طی روزهای گذشته خبر داد و گفت: قرار است تا پس از ترک متادون این افراد به بهاران ویژه زنان منتقل شوند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فرزاد هوشیار پارسیان با اشاره به وضعیت مددجویانی که در شفق مراحل ترک اعتیاد را سپری می‌کردند، اظهار داشت: از میان خانم‌هایی که در شفق نگهداری می‌شدند عده‌ای با حکم دادستانی به خانواده تحویل داده شدند.از افراد باقیمانده آن تعداد که از شیوه پرهیزمدار استفاده می‌کردند با مشاوره و راهنمایی مددکاران ما در بهاران پذیرش شدند.این افراد حدود 27 نفر از جمعیت شفق را تشکیل می‌دادند. 

وی افزود: حدود 150 نفر نیز از روش متادون درمانی استفاده می‌کردند و در اصطلاح روی متادون بودند. از آن جایی که ورود این افراد به بهاران به دلیل استفاده از متادون ممکن نبود ما از ستاد مبارزه با مواد مخدر خواستیم تا با همکاری بهزیستی 2 مرکز ماده 15 را به ما معرفی کند.

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی با بیان اینکه در حال حاضر 150 خانم در 2 مرکز ماده 15 مستقر هستند، عنوان کرد: قرار است تا این افراد طی یک بازه زمانی حدوداً یک ماهه متادون را به طور کامل کنار بگذارند و بعد از آن به مرکز بهاران به عنوان مرکز توانمندسازی و مهارت آموزی منتقل شوند.

هوشیار با اشاره به روند اقدامات در مراکز بهاران گفت: هدف مراکز بهاران بازگشت به زندگی بهبودیافتگان است. بر این اساس مددجویان در یک بازه زمانی 6 تا 9 ماه تحت درمان روانشناسی قرار می‌گیرند و در عین حال مجموعه دوره‌های مربوط به توانمندسازی و کارآموزی را پشت سر می گذارند. ضمناً در این مدت اقدامات لازم برای شناسایی خانواده های این افراد و بازگشت به زندگی به طور مستمر از سوی مددکاران انجام می شود.

وی در پایان به آماده سازی و تجهیز کمپ سعیدآباد به عنوان کمپ ماده 16 پرداخت و بیان کرد: این کمپ نیز به زودی و با برطرف شدن مشکلات حقوقی در اختیار ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار می‌گیرد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین