سردبیر عصر اندیشه:

نتیجه مصاحبه رایس را فقط دادگاه مشخص می‌کند

عنوان

سردبیر ماهنامه عصر اندیشه در واکنش به حواشی مصاحبه با کاندولیزا رایس گفت: وکیل مجله از روز شنبه از رسانه‌هایی که عصر اندیشه را متهم به جعل اسکرین‌شات کرده‌اند، شکایت می‌‌کند تا در یک رسیدگی منصفانه حقیقت روشن شود؛ نتیجه این نشر اکاذیب و جنجال‌ها را فقط دادگاه باید مشخص کند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، پیام فضلی نژاد سردبیر مجله عصر اندیشه در واکنش به حواشی مصاحبه با کاندولیزا رایس گفت: "در فضای موجود و مسموم فعلی که حتی برخی نیز به حق از رهگذر آن دچار ابهام شدند، هر ادعایی ممکن است، اما برای آنکه همه مخاطبان بتوانند به نتیجه متقن برسند، ضمن انتشار دوباره دیگر اسکرین‌شات‌های موجود، "هدر ایمیل" نیز (شناسه غیرقابل جعل هر ایمیل است که توسط سرورهای اینترنتی تولید می‌شود و هر متخصصی میتواند صحت آن را بررسی کند) به دادگاه ارائه می‌شود. وکیل مجله نیز از روز شنبه از تمام رسانه‌هایی که عصر اندیشه را متهم به جعل اسکرین‌شات کرده‌اند، شکایت می‌‌کند تا در یک رسیدگی منصفانه حقیقت روشن شود. نتیجه این نشر اکاذیب و جنجال‌ها را فقط دادگاه باید مشخص کند، چرا که در غیر این صورت باب بحث و جدل ختم نخواهد شد."

سردبیر عصر اندیشه افزود: "این ایمیل‌ها در یک فرایند سالم فنی و روال طبیعی به خبرنگار ما رسیده، سپس هم برای من و هم برای سردبیران بسیاری از رسانه‌ها نیز ارسال شده است. "هدر ایمیل" به عنوان یک شناسه غیرقابل جعل که مستقیما از سرور اینترنتی دریافت می‌شود، توسط کارشناسان خبره دادگستری بررسی خواهد شد. ما نیز بررسی‌های گسترده‌ای به عمل آورده‌ایم و از کانالهای مختلف در حال تحلیل دلایل اتفاقاتی هستیم که در فضای رسانه‌ای به نحو مسمومی جریان دارد. البته در دام این توطئه‌ها نخواهیم افتاد؛ از یک سو با بهره از ظرفیت قانونی مراجع قضایی شفاف‌سازی حداکثری خواهیم کرد و از سوی دیگر، تیم ما از تلاش بی‌وقفه ای که از ٢ سال پیش شروع کرده، دست نخواهد کشید."

وی گفت: "هیچ‌گاه هراسی نداشته‌ایم که در صورت وقوع اشتباهی آن را اصلاح کنیم، اما آنچه علیه مجله و انتساب اتهام جعل جریان دارد، یک عقده‌گشایی سیاسی علیه جبهه فکری انقلاب است و چنانکه در لحن اخبار منتشره آشکار شد، یک جریان معلوم‌الحال در حال انتقام‌گیری از فعالان فکری و انقلابی است. در عرف روزنامه‌نگاری حرفه‌ای، روال گفت‌وگو با شخصیت‌های رده یک استانداردهای ثابتی ندارد که برخی دوستان صرفا به ترتیبات اداری استناد می‌کنند، بلکه این گفت‌وگوها هر یک به مقتضای خود تابع فرایندهای پیچیده و منحصر به فردی است که نمونه‌های مشابه بین‌المللی آن بسیار است. البته گاهی فشارهای رسانه‌ای برای افشای مستندات طرف مقابل را به دردسر می‌اندازد و واکنش‌های دفتر استنفورد هم در همین چارچوب قابل تحلیل است. بنابراین، در فضای موجود ما چاره‌ای نداریم تا ایمیل را منتشر و مستندات شناسه هدر ایمیل را به دادگاه بدهیم."

فضلی‌نژاد درباره سابقه اتهام‌پراکنی علیه این نشریه اظهار داشت: "از هنگام انتشار مجله جریانی به نحوی وسیع در پی ایجاد بحران‌های مصنوعی برای مجله بوده است. با انتشار شماره اول ابتدا مسعود بهنود در «بی.بی.سی» فارسی این خط را درباره گفت‌وگو با کیومرث منشی‌زاده شروع کرد و وی با حضور در سومین شب علوم انسانی بر این ادعاها مهر باطل زد. سپس با انتشار شماره‌های بعدی این خط تخریب روز به روز وسیع‌تر شد که نمونه‌های آن درباره مصاحبه با رئیس کارگزینی ساواک، گفت‌وگوی سعید کنگرانی، دکتر سیدحسین نصر و بسیاری دیگر از سوژه‌های مجله از جمله گفت‌وگو با محمدعلی طاهری مسبوق به سابقه است، اما این بار این خط تخریب پیچیده‌تر و منسجم‌تر ظاهر شده که اظهارنظر دادگاه فصل‌الخطاب خواهد بود."

وی در پایان تاکید کرد: "همه ابعاد ماجرا صرفا باید از طریق مراجع ذیصلاح قضایی دنبال شود. در غیر این صورت، هر سند و ادله‌ای به راحتی می‌تواند مخدوش جلوه داده شود و هرکس ادعایی را علیه دیگری طرح کند."

گفتنی است در دو روز گذشته صاحب صادقی خبرنگار اخراجی سرویس شهرستان‌های روزنامه کیهان و مدیرمسئول فعلی ماهنامه دیپلمات با پشتیبانی رسانه‌های جریان فتنه در داخل و خارج کشور تلاش گسترده‌ای را پیرامون حاشیه‌سازی علیه مصاحبه عصر اندیشه با رایس آغاز کردند تا عصر اندیشه را وادار به انتشار ایمیل شخصی خانم رایس کنند که در عرف ژورنالیستی دنیا این اطلاعات صرفا قابل ارائه به مراجع ذیصلاح قانونی است. سپس علیرغم انتشار ایمیل تاییدیه، کوشیدند اسکرین شات آن را ساختگی و مجعول جلوه دهند. اکنون مجله عصر اندیشه با ارائه "هدر ایمیل" به عنوان یک شناسه غیرقابل جعل به دادگاه، در پی پاسخ قضایی از طریق صدور قرار کارشناسی به این نشر اکاذیب گسترده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین