رافع خبرداد:

اعزام  ۲۵۰ پزشک داوطلب در قالب ۵۰ کاروان سلامت به مناطق حاشیه‌ای

 فرحناز رافع، رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر

با آغاز هفته هلال احمر برنامه های متنوعی از سوی این نهاد برای ارائه خدمات مختلفبه هم وطنانمان تدارک دیده شده است.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اعلام عناوین برنامه های هفته گرامیداشت هلال احمر به خبرنگار «نسیم آنلاین» گفت: به مناسبت این هفته  داوطلبان با برپایی چادرهای سلامت، اعزام کاروان های سلامت به مناطق محروم و اجرای طرح سلامت یار،خدمات متنوعی را با محوریت پیشگیری از بیماری های شایع و تامین سلامت اقشار کم برخوردار در سراسر کشور ارایه می کنند.

فرحناز رافع افزود:  پیش بینی شده است تا در این هفته جمعی از پزشکان و پیراپزشکان داوطلب با حضور در 400 چادر سلامت به ویزیت رایگان 4 هزار تن، آگاه سازی عمومی در خصوص بیماری‌ها و رفتارهای پرخطر، تست های سلامت و اهدا بسته های بهداشتی  بپردازند.

وی اظهار داشت: همچنین اعزام  250 پزشک و پیراپزشک داوطلب در قالب 50 کاروان سلامت به مناطق حاشیه ای و کمتر برخوردار کشور برای بهره مندی 2 هزار تن از ساکنان مناطق مذکور از برنامه های دیگر این هفته است.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: به علاوه افتتاح رسمی طرح سلامت یار با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یکی از بیمارستان های تهران صورت می گیرد و همزمان این طرح در 11 مرکز درمانی منتخب در استان های آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، البرز ،گلستان، خوزستان، لرستان، اصفهان و فارس با مشارکت یک هزار و 500 داوطلب آموزش دیده برای ارایه خدمات حمایت روانی و فرهنگی به بیماران بدون همراه و کمک به روند ارائه خدمات سلامت در مراکز درمانی زیر نظر مدیریت بیمارستان در این هفته صورت می گیرد.

رافع  درخاتمه افزایش رضایت مندی بیماران و ارتقای وضعیت بهبود سلامت یاران را به عنوان دستاوردهای طرح سلامت‌یار برشمرد و خاطرنشان کرد: با آغاز این طرح به مدت 6 ماه و بهره گیری از 44 نفر روز سلامت یار، انتظار می‌رود بتوان به 40 هزار و 48 بیمار خدمت رسانی کرد.  

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین