مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد:

اتصال به شبکه تولید و توزیع جهانی مهم‌ترین رهیافت‌های کشورهای موفق در زمینه صنعت خودرو

انبار خودرو

مرکز پژوهش‌های مجلس با مطالعه تطبیقی وضعیت صنایع خودروسازی در کشورهای مختلف جهان اعلام کرد: اتصال به شبکه تولید و توزیع جهانی از مهم‌ترین رهیافت‌های کشورهای موفق در زمینه صنعت خودرو بوده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی وضعیت صنایع خودروسازی را در کشورهای مختلف جهان مورد مطالعه تطبیقی قرار داد.

دفتر مطالعات انرژی، صنعت و معدن این مرکز هدف اصلی از چنین مطالعه‌ای را بررسی استراتژی و تجارب کشورهای مختلف در صنعت خودروسازی و احصای موارد قابل انطباق آنها در صنعت خودروسازی ایران دانست و افزود: بررسی صنایع خودروسازی جهان نشان‌دهنده رشد آرام و تمرکز بر رشد و رونق بازار خودرو در بازارهای نوظهور است، به همین دلیل استفاده بهینه از تجارب موفق دیگر کشورها به‌خصوص در شرایط فعلی اقتصاد کشور و به‌ویژه در شرایط پساتحریم فعلی می‌تواند به توسعه این صنعت در کشور کمک کند.

یافته‌های این تحقیق که برگرفته از بررسی استراتژی و رویکرد کشورهای مختلف در صنعت خودروسازی است حکایت از این دارد که استفاده از پلتفرم مشترک و توسعه آن در مقیاس جهانی، ادغام خودروسازان با هدف ارتقای قدرت رقابت‌پذیری، تقویت و ارتقای صنعت قطعه‌سازی در مقیاس جهانی با تغییر رویکرد به توسعه صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی از طریق جذب و گسترش همکاری‌های خارجی؛ همانند تجربه هند و چین برای ترکیب برندهای داخلی و خارجی، تجربه ترکیه در جذب خودروسازان بین‌المللی و توسعه صنعت قطعه‌سازی و اجتناب از رویکرد خودروی ملی، تجربه برزیل صرفاً بر اساس جذب خودروساز و قطعه ساز خارجی بر اساس مقتضیات نیاز بازار، توسعه همکاری‌های خارجی و توان تکنولوژی در تولید خودرو بهره‌مندی ترکیه و برزیل از سرریز همکاری‌های خارجی و درنهایت اتصال به شبکه تولید و توزیع جهانی از مهم‌ترین رهیافت‌های کشورهای موفق در زمینه صنعت خودرو بوده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین