مشاور وزیر آموزش و پرورش:

مدیران مدارس شاهد رسالت خود را فراموش کرده‌اند

مدارس شاهد

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: مدیران مدارس شاهد و ایثارگر فراموش کرده اند که مدیر مدارس شاهد هستند و تنها دنبال ثبت نام دانش آموزانی با معدل بالا و دانش آموزانی که شرایط پرداخت شهریه را دارند هستند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، حسین کفراشی یکشنبه در گردهمایی مدیران امور شاهد آموزش و پرورش خوزستان در محل سرسرای امام سجاد (ع) این اداره کل در اهواز بیان کرد: دانش آموزانی که فرزند جانباز و ایثارگر هستند معمولا شرایط روحی مناسب ندارند و این مهم در وضعیت تحصیلی دانش آموز تاثیر منفی داشته و باعث افت تحصیلی و پایین آمدن نمرات این دانش آموزان می شود.

وی گفت: وظیفه مدارس شاهد و ایثارگر توجه و رسیدگی به شرایط روحی دانش آموزان جانبازان و ایثارگران است تا تحصیل موفقی داشته و در درس خود پیشرفت کنند که متاسفانه به این مهم در مدارس شاهد توجه نمی شود.

کفراشی افزود: یکی از اهداف مدارس شاهد و ایثارگر ارتقای سطح درسی و اخلاقی دانش آموزان شاهد و ایثارگر است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: در مدارس شاهد و ایثارگر باید مشاورانی مستقر شوند که آرامش روحی دانش آموزان خانواده ایثارگر را تامین کنند و بویژه به روحیه دانش آموزان دختر این خانواده ها توجه داشته باشند.

وی در ادامه گفت: در سال تحصیلی 95-94 بالغ بر 450 هزار دانش آموز در یک هزار و 337 مدرسه شاهد و ایثارگر کشور مشغول به تحصیل هستند.

کفراشی اظهار کرد: به دانش آموزانی که نوه های خانواده شهدا هستند و یا از فرزندان رزمندگان هستند نیز برای ثبت نام در مدارس شهدا و ایثارگر امتیاز داده می شود.

وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در بحث آموزش دانش آموزان خانواده شاهد و ایثارگر وجود دارد نداشتن خلاقیت است.

وی افزود: فرزندان خانواده شاهد و ایثارگر به امید اینکه دولت امتیاز تحصیل و اشتغال آنها را فراهم می کند خلاقیتی ندارند و باید خلاقیت را در بین این دانش آموزان تقویت کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: ثبت نام در مدارس شاهد از یکم تا پانزدهم خرداد در مقطع ابتدایی و از یکم تا پانزدهم تیر در مقطع متوسطه آغاز می شود؛ ثبت نام در مقطع متوسطه به صورت الکترونیکی و از طریق سایت سجا انجام می شود.

منبع:ایرنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین