رییس اتحادیه مرغ گوشتی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

مرغداران خانه‌نشین شدند/ دولت کمک نکند، وضعمان بدتر از این می‌شود

با کاهش ۳۰۰ تومانی قیمت مرغ برای مصرف کننده به ۵ هزار تومان رسید

مرغ تخم گذار پیر

یوسفی گفت: دولت برای رسیدگی به وضعیت مرغداران حمایتی نکرده است، تنها راه تشویق برای صادرات است تا مازاد تولید جبران شود

محمد یوسفی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی «نسیم آنلاین» از وضعیت کنونی بازار تولیدکنندگان مرغداران گلایه کرد و بیان داشت: متأسفانه روز به روز وضعیت مرغداران بدتر می‌شود به طوری که هر هفته شاهد کاهش قیمت نسبت به روزهای گذشته هستیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر با کاهش دوباره و 300 تومانی، قیمت مرغ در درب مغازه به 5 هزار تومان و در مراکز عمده فروشی به 4500 تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه مرغ گوشتی در ادامه بیان داشت: تولید مازاد باعث ایجاد چنین وضعیتی شده است و چنان چه از سوی دولت تدبیری اندیشیده نشود وضعیت بدتر نیز خواهد شد.

وی ادامه داد: ورشکستگی باعث شده است تا مرغداران نتوانند وام‌های خود را به بانک پرداخت کنند و حتی در برخی موارد کار به تملک بانک‌ها کشیده شده است، در حقیقت می‌توان گفت که صد در صد مرغداری‌ها ورشکست شده‌اند.

وی تأکید کرد: در ایجاد چنین شرایطی هم خود مرغداران مقصر هستند و هم دولت. مرغداران بیش از نیاز مصرف تولید می‌کنند و دولت نیز هیچ گونه حمایت خاصی نمی‌کند به طوری که دولت باید یا خرید تضمینی داشته باشد و یا قیمت تضمینی تعیین کند. که هیچ یک از این کارها را نیز نکرده است.

یوسفی گفت: تنها راه چاره این است که مازاد تولید به کشورهای دیگر صادر شود اما از آن جهت که قیمت تمام شده برای تولید داخل بالا است بنابراین نمی‌توانیم با کشورهای دیگر رقابت داشته باشیم مگر این که دولت یارانه ای را برای صادرات در نظر بگیرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین