رحیم‌پور ازغدی:

افرادی که برای منفعت مالی انقلابی شدند؛ امروز از انقلاب برگشته‌اند

رحیم پور ازغدی

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: باید به اشخاصی که برای منفعت شخصی در انقلاب حضور پیدا کردند گفت که می‌خواستید در این جریان نباشید و اکنون اگر منفعت مالی ندارید دلیلی نمی‌شود که انقلاب را زیر سؤال ببرید.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: حسن رحیم‌پور ازغدی در جلسه بازخوانی منطق مستحکم انقلاب که امشب در دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسامی یک شیء نیست که بخواهید مراقب آن باشید بلکه انقلاب خود مردم ایران هستند.

وی با بیان اینکه مراقبت از انقلاب یک شعار است، گفت: اینکه می‌گویند مراقب آرمان‌های انقلاب باشید در حد شعار است و اگر فردی این جمله را گفت باید بگویید، خودت برای انقلاب چه‌کاری انجام داده‌ای؟

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کردکرد: نماز و روزه برای حفظ انسان است، همان‌گونه که نسخه پزشک برای درمان بیمار تجویز می‌شود، بر این اساس خداوند در قرآن اشاره کرد که هر عمل خوبی که انجام می‌دهید، برای خود انجام داده‌اید.

رحیم‌پورازغدی به افرادی که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش ایفا کرده‌اند، اشاره کرد و افزود: عده‌ای با هدف بهره‌مندی شخصی در جریان انقلاب اسلامی حضور پیدا کردند، به‌ نحوی‌ که امروز به این نتیجه رسیده‌اند که چرا کسی احترام آن‌ها را نگه نمی‌دارد یا اینکه انقلاب اسلامی هیچ سود خاصی برای آن‌ها نداشته است.

وی تبیین کرد: باید به اشخاصی که برای منفعت شخصی در انقلاب حضور پیدا کردند گفت که می‌خواستید در این جریان نباشید و اکنون اگر منفعت مالی ندارید دلیلی نمی‌شود که انقلاب را زیر سؤال ببرید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: دسته‌ای از مردم در انقلاب اسلامی بدون در نظر گرفتن منفعت شخصی وارد شدند و امروز هیچ انتظاری ندارند، اما افرادی که منتظر سود شخصی بودند امروز علیه انقلاب ایستاده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: کسی که در راه رضای خدا تلاش می‌کند و منتظر جوابی از سوی مخلوق نباشد، بدون شک به پیروزی‌های دست پیدا می‌کند که رضای خود فرد را به همراه دارد و نیازی به احترام و توجه دیگران در خود احساس نمی‌کند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین