اوباما از هیروشیما دیدار می‌کند

اوباما

اوباما قصد دارد پایان ماه جاری میلادی از هیروشیما بازدید کند تا نخستین رئیس جمهور آمریکا باشد که از این شهر دیدار می‌کند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: کاخ سفید اعلام کرد که "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا اواخر ماه می جاری در سفری تاریخی به هیروشیمای ژاپن خواهد رفت تا نخستین رئیس جمهور آمریکا باشد که از این شهر که آمریکا در سال 1945 با بمب اتم هدف قرار داد، دیدار کند.

کاخ سفید در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه 10 می آن را منتشر کرده، اعلام کرد: رئیس جمهور آمریکا به همراه "شینزو آبه" نخست وزیر ژاپن در سفری تاریخی از هیروشیما دیدار خواهد کرد تا بار دیگر بر پایبندی خود به پیشبرد سیاست صلح و امنیت در جهان عاری از تسلیحات اتمی تاکید کند.

در این بیانیه آمده است که این سفر پس از پایان نشست سران هفت کشور صنعتی جهان که در ژاپن و در روزهای 26 الی 27 می با حضور اوباما برگزار خواهد شد، انجام می‌شود.

همچنین وزارت امور خارجه ژاپن اعلام کرد که سفر رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر ژاپن به هیروشیما در روز 27 می انجام خواهد شد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آ