رئیس سازمان نظام پرستاری:

تفاوت ۴۰ برابری دستمزد پزشک و پرستار

پرستار

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: تفاوت حقوق پزشک و پرستار در ایران با اجرای طرح تحول نظام سلامت به بیش از ۴۰ برابر رسیده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، دکتر علی محمد آدابی روز چهارشنبه در همایش سراسری ارتقا سلامت، تعرفه گذاری و پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری در مشهد افزود: پیش از اجرای طرح تحول نظام سلامت تفاوت بین حقوق پزشکان و کادر پرستاری تا ۱۰ برابر بود.

وی ادامه داد: این در حالی است که تفاوت حداقل تا حداکثر در این زمینه نباید بیش از هشت برابر باشد لذا مسئولان وزارت بهداشت باید در این خصوص چاره اندیشی کنند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری می‌تواند شکاف طبقاتی بین حقوق پزشک و پرستار را کاهش دهد و عدالت را در این زمینه محقق کند.

وی افزود: ۹ سال از تصویب طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری در مجلس شورای اسلامی می‌گذرد اما هنوز این قانون اجرا نشده است، در این زمینه مکاتبات و پیگیریهای زیادی انجام شده اما نتیجه‌ای نداشته است.

وی ادامه داد: طبق نظریه‌های جامعه‌شناسی و رفتارهای سازمانی، زمانی که کارکنان و افراد جامعه احساس بی‌عدالتی کنند اخلاق آنان سقوط می‌می کند و نگرششان به کار موظفی است و حتی در مقام مقابله با سازمان نیز بر می‌آیند.

آدابی گفت: حرفه پرستاری مورد تاخت و تاز عده‌ای قرار گرفته در حالی که پرستاری نقش بسیار موثری در سلامت جامعه دارد و دنیا به پرستار به عنوان قشر نخبه جامعه می‌نگرد.

وی افزود: تربیت پرستار در بیمارستان‌ها که با واکنش‌های بسیاری روبرو شد و طرح سلامت یار هلال احمر از اقدامات و طرحهایی است که در ‌‌نهایت تخریب جایگاه پرستاری را در پی دارد.

همایش سراسری ارتقا سلامت، تعرفه گذاری و پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری به میزبانی سازمان نظام پرستاری مشهد و شهرستانهای تابعه تا ۲۳ اردیبهشت در مشهد ادامه دارد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین