معصومه ابتکار:

مشکل قضایی هفت محیط بان برطرف شده است

دیدار دبیران سیاسی رسانه‌ها و دانشجویان علوم سیاسی با معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: از ابتدای فعالیت دولت یازدهم هشت محیط بان در حین انجام وظیفه مشکلات قضایی داشته اند که تاکنون اقدامات لازم برای رفع مشکل هفت نفر انجام شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، معصومه ابتکار ظهر پنجشنبه در حاشیه نشست مدیران استانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در جمع خبرنگاران افزود: در مراجع قضایی برای رفع محکومیت یک محیط بان دیگر نیز در حال پیگیری هستیم.

وی با اشاره به درگیری محیط بانان و متخلفان محیط زیست، اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست تلاش خود را برای آموزش مردم در این راستا مضاعف کرده و در عین حال برای رفع خلا های قانونی در این زمنیه اقدام می کند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور اضافه کرد: تمامی قوانین بازنگری شده و در مدت یک و نیم سال گذشته، چهار لایحه حفاظت از تالاب ها، هوای پاک، حفاظت از خاک و ارزیابی ارائه شده است.

ابتکار افزود: لایحه مقابله با حیوان آزاری و حمایت از حیوانات در حال تدوین بوده و متاسفانه لایحه ارزیابی در کمال تاسف و تعجب در مجلس نهم رد شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور همچنین در خصوص منطقه اشترانکوه لرستان گفت: مطالعات مدیریت این منطقه از سال های گذشته انجام و در این دوره تکمیل شده است.

ابتکار با بیان اینکه در سالجاری اعتبار مطلوبی برای ارتقا مدیریت حفاظتی و ایجاد زیرساخت های گردشگری در نظر گرفته شده، اظهار کرد: چهار میلیارد ریال برای این مهم اختصاص یافته است.

وی همچنین در خصوص آلوگی های نفتی در منطقه لرستان ادامه داد: برای این مهم بارها با وزرات نفت مکاتبه شده و در حال حاضر نیز این موضوع در کارگروه مشترکی با مسئولان این وزارتخانه در حال پیگیری است.

وی تصریح کرد: زمانبدی اجرای تعهدات وزارت نفت مبتنی بر تامین اعتبارات بوده و در این راستا به این وزارتخانه حداکثر یک سال فرصت داده شده به تعهدات خود عمل کند.

ابتکار با تاکید بر یکپارچه سازی طرح معاینه فنی در کشور افزود: ماه گذشته نیز مصوبه حدود مجاز خروجی صنایع کشور تصویب شد که بر اساس آن آلودگی هوای صنایع کشور به حداقل می رسد.

شرکت در اختتامیه گردهمایی سه روزه تشکل های زیست محیطی دانشجویی، اختتامیه نشست مدیران کل سازمان حفاظت محیط زیست استان های سراسر کشور، نشست با دادستان های عمومی شهرستان های لرستان و تشکیل جلسه کارگروه آمایش از برنامه های یکروزه ابتکار به خرم آباد است.

منبع:ایرنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین