«نسیم آنلاین»، گزارش می دهد

شادمانی شیوخ عرب به قیمت حراج آبروی فرهنگی ایران

عنوان

این بار نیز وزارت ارشاد تلاش کرده است  تا دربرابر این قبح شکنی سکوت کند. آوازه خوانی که مورد توجه اعراب نیز قرار گرفته است و شاید با این استقبال  شاهد سونامی درخواست شیوخ عرب برای کنسرت دختران خواننده و نوازنده ایرانی باشیم!

گروه فرهنگی «نسیم آنلاین»- تکخوانی خواننده زن در جشنواره موسیقی کشور مراکش با سکوت وزارت ارشاد، باز هم سیاست تساهل و تسامح فرهنگی دولت را در قبال هنجار شکنی در حوزه موسیقی به  نمایش گذاشت.

سحر محمدی که پیش از این در لندن کنسرت گذاشته و کشف حجاب کرده بود، این بار با حضور در کشور مراکش در جشنواره موسیقی شهر فاس این کشور به اجرای برنامه تکخوانی پرداخت. این اجرا در حضور خانواده سلطنتی مراکش، قطر و چند دولت عربی دیگر برگزار شد. (اینجا)

 

این بار هم خواننده کشف حجاب کرده

سحر محمدی خواننده زن موسیقی ایرانی زمانی به عنوان چهره ای رسانه ای مشهور شد که در لندن کنسرت گذاشت و کشف حجاب کرد.(اینجا) محمدی که با گروه «ماه بانو» و با  مجوز وزارت ارشاد در لندن حضور یافته بود، اقدام به کشف حجاب کرد و عکس های بی حجاب آن در رسانه ها منتشر شد. این ماجرا با ایام عزای صدیقه کبری(س) همزمان شد. رفتار توهین آمیز این خواننده زن و قبح شکنی از کشف حجاب همزمان با ایام فاطمیه اعتراض های زیادی را در داخل کشور به همراه داشت، در مقبال اعتراض مردم دیدندار، وزارت ارشاد که  مجوز حضور گروه ماه بانو در انگلیس را صادر کرده بود، واکنشی از خود نشان نداد!

سکوت  وزارت ارشاد باعث شد محمدی منکر کشف حجاب  شود و عکس هایش را غیر واقعی بنامد(اینجا) این خواننده در مصاحبه ای می گوید: این شایعات واقعا خیلی آزاردهنده است. نکته جالب ماجرا این است که حرف هایی در مورد کشف حجاب من و غیره زده شد به تمامی دروغ بود و حتی می توانم با سند و مدرک آن را ثابت کنم. تنها هدف من این است که در کشورم بمانم و همین جا آواز بخوانم، پس حتی حرف کشف حجاب هم بسیار لوس و بی معنی است، ولی من برای تمام آنها مواخذه شدم و هزینه دادم.

 

حضور در مراکش

سحر محمدی که همه حواشی فعالیت هایش را تکذیب می کند، این بار در مراکش و در جشنواره موسیقی این کشور به اجرای تک خوانی پرداخت، خبر این حضور در رسانه های تصویری و مکتوب این کشور بازتاب داشت. بیست و دومین جشنواره موسیقی شهر فاس مختص خوانندگی زنان با حضور خوانندگانی از کشورهای مغرب، مغولستان، آذربایجان، ایران، اتیوپی، هند، لبنان و  ایتالیا به همراه ارکستر شرقی برگزار شد.(اینجا)

ماروک پرس خبرگزاری مراکشی در گزارشی از اجرای جشنواره موسیقی  شهر فاس، به علاقه  شیخ موزه ملکه پیشین کشور قطر و مادر حاکم فعلی این کشور به اجرای سحر محمدی در جشنواره موسیقی می پردازد.(اینجا) به گفته این رسانه مراکشی مادر حاکم قطر مجذوب صدای سحر محمدی شده و سفرش را به امارات به خاطر شنیدن صدای محمدی به تعویق انداخته است!

خبر حضور این خواننده زن در حالی که تصور می شد باید حداقل به دلیل کشف حجابش در لندن این بار برای خروج از ایران با ملاحظات بیشتری روبرو شود، باعث تعجب شد.(اینجا) تک خوانی محمدی در حضور مردان عرب و خاندان سلطنتی چند کشور عربی با وجود صراحت شرع بر حرمت  تکخوانی زنان قابل تامل است.

مراکش از جمله کشورهای عربی است که تا به حال چند بار روابط دیپلماتیک خود را با جمهوری اسلامی ایران قطع کرده است. این کشور یکی از متحدان عربی حکومت پهلوی بود و از همان ابتدای انقلاب اسلامی بنای ناسازگاری با اسلام انقلابی را گذاشت. این کشور پادشاهی در سال 59 روابط خود را با ایران قطع کرد و بعد از آن نیز بارها به بهانه های مختلف دشمنی اش را با نظام جمهوری اسلامی به نمایش گذاشته است. در آخرین بار این کشور در حمایت از سرکوب شیعیان بحرین و ادعای تلاش ایران برای گسترش تشیع در مراکش به طور یکجانبه روابط دیپلماتیک با ایران را قطع کرد(اینجا) اگرچه بعد از روی کار آمدن دولت روحانی روابط دوکشور مجددا آغاز شد(اینجا) اما حمایت های این کشور پادشاهی از ارتجاع عربی در منطقه  قابل کتمان نیست.

 

این کار رویه  می شود؟!

چند روز بعد از اجرای سحر محمدی در مراکش، هنوز واکنشی از سوی وزارت ارشاد نسبت به این عمل صورت نگرفته است. این بار نیز وزارت ارشاد تلاش کرده است  تا دربرابر این قبح شکنی سکوت کند. آوازه خوانی که مورد توجه اعراب نیز قرار گرفته است و شاید با این استقبال  شاهد سونامی درخواست شیوخ عرب برای کنسرت دختران خواننده و نوازنده ایرانی باشیم!

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

 • خبررسان یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۱:۳۵
  پاسخ 1 |

  آقای وزیر ارشاد در ملاقات با مراجع عظام قم علاوه بر دستبوسی خوب بود به عرض حضرات برساند تفاوت مراسم عیش و نوش شاهانه مراکش با جشنهای 2500 ساله زمان طاغوت چیست که از کشور اسلامی و انقلابی ما نماینده ای در آن , آن هم به شکل زننده سحر محمدی به عنوان خواننده زن با آن سر و وضع شرم آور حاضر بوده است ؟! با این ماموریتهای سخیف و رذیلانه در پشت تابلوی فرهنگ و هنر آیا شعائر الهی و سیره نبوی و سنت اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام اجمعین احیا شده یا آیین های جاهلی و باطل قبل از اسلام ترویج می شود !؟ چه به خوردمان داده اند در این سال ها که هنوز بیست سال از رسوایی کنفرانس برلین نگدشته چنان آستانه بیغیرتی در مقامات نظام بالا رفته که خود بانی فحشای علنی میشوند و زنان ایرانی را به مجالس لهو و لعب و فسق و فجور پادشاهی روانه میکنند . وای بر شما که ضد ولایت و همراه جنود ابلیس و خلاف موازین شرع قدم برداشته اید و متکی بر نفس اماره بر کفر خود اصرار می ورزید .

 • سند کشف حجاب دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰:۴۴:۲۵
  پاسخ 1 |

  اسناد و تصاویری چند از کشف حجاب خانوم محمدی http://icy0heart.blogfa.com/post/72

 • مورخ دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰:۵۵:۲۶
  پاسخ 0 |

  آخرین ابراز دشمنی ملک محمد ششم نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی مربوط به دو-سه هفته پیش میشود www.jamnews.ir/detail/News/661569

 • اصرار بر گناه دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۲۱:۱۸:۲
  پاسخ 1 |

  مجازات پخش مکرر کارهای تک خوانی غیر مجاز در فضای مجازی و بازار داخلی و خارجی چیست ؟؟؟؟؟؟ بار اول اگر باشد و مدتی ممنوعیت فعالیت , معنی دارد ولی وقتی شده باشد اعتیاد هر روزه و شغل ثابت یک نفر , چون مفسده اجتماعی است و واجد وجوه منکراتی است برخورد شدید لازم دارد تا جنبه بازدارندگی ارتکاب جرم برای سایرین داشته باشد .

 • simankar سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۱۶:۳۹
  پاسخ 1 |

  به نظر میرسد انعکاس وارونه اعتراض امت حزب الله به حراج آبروی نظام با اعزام سحر محمدی زن خواننده فاسد به فستوال موسیقی مراکش در رسانه های عرب زبان آخرین دستاورد فرهنگی کابینه تدبیر و امید در عرصه بین المللی باشد . www.eremnews.com/entertainment/arts-celebrities/490643 فنانة إیرانیة تتعرض للتحقیق بعد کشف حجابها فی حفل بالمغرب‬ سحر محمدی کشفت حجابها فی المهرجان بحضور أفراد من العائلة الحاکمة فی المغرب وقطر وبعض البلدان العربیة.

 • قفل ساز سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۲۱:۱۰
  پاسخ 1 |

  جای تاسف است که هشدار جدی حزب الله به زمینه چینی برای سیاهنمایی وسیع و تبلیغ گسترده رسانه ای شیوخ هوسباز عرب علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی با طعمه خبری گندیده ای به اسم سحر محمدی از ماه ها پیش رسما و به شکل سرگشاده اطلاع رسانی شده بود اما در نهایت با بی اعتنایی غیرمسئولانه مقامات ارشاد به این افتضاح رسید . این که آقایان خود را به کوچه علی چپ میزنند و از چنین برنامه مفتضح و قرار رسوایی بزرگی اظهار عدم اطلاع میکنند خود عذر بدتر از گناه تلقی میشود که دال بر عدم کفایت متصدیان وزارت فرهنگ و ارشاد شیخ حسن است . www.hespress.com/art-et-culture/306334.html فنانة إیرانیة تثیر الجدل بتعریَة شَعرِها خلال مهرجان فاس - مشارکةالفنانةالإیرانیةسحرمحمدیضمنفعالیاتمهرجانفاسللموسیقىالروحیةجرّتعلیهاالکثیرمنالمشاکل،وذلکبسببأدائهاخلالحفلافتتاحالمهرجانبدون"غطاءللشعر"،وهوالأمرالذیلاتقبلبهالسلطاتالإیرانیة. وأدتالفنانةالمحمدیدوراضمنلوحة"شهرزاد"،التیتمافتتاحمهرجانفاسللموسیقىالروحیةبها،وهوالموعدالذیاختیرلههذهالسنةشعار"نساءمشیدات"،کمانشّطتسحرحفلاثانیاخلالالیومالموالی،بحضورالشیخةموزةرفقةالوفدالمرافقلها.

 • ناقص العقل پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۷:۵۲:۱۴
  پاسخ 1 |

  فرق کار زشت این خانم با گلشیفته فراهانی چیست ؟!؟!؟!؟

 • خبرخوان دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۰:۱۸
  پاسخ 1 |

  سرمایه گذاری شاهزاده های عرب روی بعضی(!) ایرانی ها جریان مد روز شده چون موسسه فیلم دوحه قطر هم به عنوان پشتوانه مالی یا تنخواه(!) به پروژه فیلم تازه اصغر فرهادی با عنوان «فروشنده» رقمی را تخصیص داد!

 • منبع آگاه سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ ۲۲:۵۰:۱۹
  پاسخ 1 |

  لطفن از روابط پشت پرده همسر امیر قطر و فراماسونرها هم بگویید تا معلوم شود چه کاسه ها زیر این نیم کاسه است. رسانه های عرب زبان تصویری از وی منتشر کرده اند که نشان می دهد با لباسی مخصوص در جنش فراماسون ها در انگلیس شرکت کرده. همچنین تزیپی لیونی وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی و رهبر حزب «جنبش » با شیخه موزه مسند همسر حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر رابطه دوستی نزدیکی دارد.

 • فعال زنان سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ ۲۳:۱۵:۲۴
  پاسخ 0 |

  ملکه قطر در ظاهر علاقه خاصی به ایرانی ها دارد شاید حضور فعال زنان ایران در عرصه های مختلف علت این امرباشد چراکه وی به شدت مدافع حضور فعال زنان درعرصه های اجتماعی فرهنگی سیاسی و بین المللی است.

 • فرقه شناس چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ ۱۷:۶:۳۰
  پاسخ 0 |

  مرکزیت‌بهاییت‌وفراماسونری‌در‌فلسطین‌اشغالی‌می‌باشد،‌هر‌دو‌معتقد‌به‌تقدس‌اراضی‌،‌اعداد،‌اشیاء‌،‌سنن‌و‌سمبل‌های‌یهودی‌بوده‌و‌هر‌دو‌دشمن‌کینه‌توز‌و‌سر‌سخت‌اسلام‌هستند‌!

 • رهنمود ولایت چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ ۱۷:۱۱:۵۹
  پاسخ 0 |

  حضرت علی علیه السلام در جنگ جمل به فرزندش محمد بن حنفیه هنگامى که پرچم را بدست او داد توصیه نمودند: "فرزندم ، اگر کوه‏ها از جاى کنده شوند ، تو پا بر جا باش ،دندانها روى هم بفشار ، جمجمه ‏ات را به خدا بسپار ، قدمت را روى زمین چونان میخ فرو رفته ثابت بدار ، چشم به آخرین صفوف دشمن بدوز و بدانکه پیروزى ویاری از جانب خداوند است."

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟
پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟
داستان عجیب از زندگانی شهید مدافع حرم
فیلم: از خالکوبی و قلیان تا شهادت
اهدای عواید حاصل از فروش بلیت و محصولات فرهنگی به هموطنان سیل‌زده
جشنواره جهانی فیلم فجر «سفیر مهربانی» هلال احمر شد
دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو خبر داد
حضور مهمانان خارجی در جشنواره بین‌المللی رادیو و اجلاس جهانی صدا
۱۹ فروردین و حکاکی انگشتر؛
خرافه یا واقعیت؟ شرف الشمس چیست؟
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با فارس:
مابه‌التفاوت هزینه سفر به عتبات به زائران بازگردانده می‌شود
شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
 • پر بیننده‌ترین
 • پر بحث‌ترین