سرلشکر فیروزآبادی:

غرب بیماری مزمنی در بدنه روشنفکری کشور برای جدایی از روحانیت ایجاد کرده است

سخنرانی سرلشکر فیروزآبادی، رئیس کل ستاد نیروهای مسلح در افتتاح نمایشگاه کتاب دفاع مقدس

عضو شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تلاش غرب برای شکاف در بدنه روحانیت گفت: متاسفانه غرب در دویست سال گذشته تلاش کرده مردم را از روحانیت جدا کند و یک بیماری مزمنی در بین بدنه روشنفکری کشور در این باره ایجاد کرد و اقدامات علمی و کارهای دانشگاهی برای تبیین این شجره می‌تواند که این بیماری مزمن را علاج بکند.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از دفتر ویژه رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرلشکر سیدحسن آقایی فیروزآبادی رئیس هیات امنای دانشگاه عالی دفاع ملی، در جلسه دفاعیه یکی از دانشجویان دوره دکتری با موضوع نقش مراجع عظام و حوزه‌های علمیه در هشت سال دفاع مقدس و بهره‌گیری از آن در جنگ احتمالی آینده اظهار داشت: روحانیت شجره طیبه‌ای است که ائمه معصومین علیهم السلام ما را به گرفتن احکام دین از آن‌ها هدایت کردند. رسول خدا (ص) فرمود: علما امتی افضل من انبیا بنی اسرائیل و امام خامنه‌ای عزیز فرمود: هدایت دینی مردم، هدایت انقلابی مردم و هدایت سیاسی مردم برعهده آنهاست یک اصل مستحکمی و نگهدارنده برای دین خداست.

وی افزود: تنه این درخت طیبه، امیرالمومنین (ع) و شاخه‌هایش ائمه معصومین (ع) میوه‌ها روایت اهل بیت و برگها مومنین هستند، یک رمز زیبای دیگری است برای ادراک نقش روحانیت که تبیین کننده روایت اهل بیت و آیات قرآن کریم برای مردم است و محصول این تبیین هدایت دینی، هدایت انقلابی و سیاسی است.

عضو شورای عالی امنیت ملی همچنین گفت: ما در دوران عمر خود دو نقش ممتاز و فراموش نشدنی از روحانیت را به خاطر داریم که نقش روحانیت در انقلاب است که امام خمینی (ره) از روز اول بنای انقلاب را بر آموزش و پرورش نسل مومن، انقلابی و با سواد روحانیت که اهل تقوا بودند گذاشت و بعد ما در انقلاب دیدیم که پیامهای حضرت امام (ره) از بیوت این علما به دست مردم رسید و برنامه‌ریزی وسیعی که مردم برای ایستادن پای حرف امام (ره) و هدایت امام (ره) و عمل کردن به حرکت انقلابی از منبرهای روحانیت صادر و به قلم روحانیت جاری شد.

فیروزآبادی تاکید کرد: انقلاب تازه نهالش کاشته شد که دشمنان هجمه آوردند که این نهال را بشکنند، دوباره روحانیت نقش خود را در دفاع مقدس نشان داد و این بار هم روحانیت بود که مردم را پای فرمان امام (ره) آورد، به جبهه‌ها فرستاد و خود روحانیت به جبهه‌ها رفت و معنویت سنگرها را بالا برد و معنویت شبهای عملیات را درخشان کرد و باور عمومی جوانان را پرورش داد و با دانش و فهم و تقوا و ارادت به اهل بیت پیوند زد و آن چیزی آفریده شد که اسمش دفاع مقدس است و دفاع مقدس را ما به عنوان افتخار ملت ایران داریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به نقش مراجع و روحانیت شیعه در دفاع مقدس گفت: نقش مراجع معظم شیعه و روحانیت در دفاع مقدس، نقش اول است، این نقش نقش جان است و هم نقش هدایت دینی است و هم هدایت انقلابی، هم هدایت سیاسی و هم نقش پیوند با آخرت و پیوند با معنویت و پیوند با امام زمان (ع) و اینها گامهای اصلی در حرکت انقلاب ماست و این تنها با حرکت سلسله جلیله روحانیت در مسیر زمان است که پیش می‌رود ما این نعمت بزرگ را داریم.

وی ادامه داد: بنابراین یکی از بزرگترین اقدامات انقلابی و سیاسی ما همین است که بتوانیم ریشه‌های این شجره مبارکه را در بین مردم روز به روز تقویت کنیم.

فیروزآبادی در پایان با اشاره به تلاش غرب برای شکاف در بدنه روحانیت گفت: متاسفانه غرب در دویست سال گذشته تلاش کرده مردم را از روحانیت جدا کند و یک بیماری مزمنی در بین بدنه روشنفکری کشور در این باره ایجاد کرد و اقدامات علمی و کارهای دانشگاهی برای تبیین این شجره می‌تواند که این بیماری مزمن را علاج بکند و گام به گام ما را به سمت اتحاد، وحدت، اتفاق، آگاهی دینی و انقلابی و سیاسی پیش ببرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین