معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی خبر داد:

بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار خانواده سرپرست زن در کشور وجود دارد

بیمه زنان خانه دار

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به وجود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار خانواده سرپرست زن گفت: در خانواده‌ها باید آموزش‌های مهارتی اجتماعی ارائه شود تا بتوانیم جامعه سالم داشته باشیم.

به گزارش ««نسیم آنلاین»، حبیب‌الله مسعودی فرید ظهر امروز در همایش ملی آسیب‌شناسی طلاق، اظهار داشت: با توجه به تغییری که در زندگی بشریت به وجود آمده است باید اقداماتی انجام دهیم تا بتوانیم خانواده‌ها را از آسیب‌های مختلف که مانع از رسیدن به الگوی اسلامی هستند مصون داریم.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: باید بتوانیم با تمرکز بر روی خانواده‌ها یک محیط حمایت‌گر برای اعضای خانواده‌ها به وجود آوریم تا اعضای خانواده بتوانند تاثیرگذاری مثبت و مهم را در جامعه داشته باشند.

وی افزود: با توجه به تغییر زندگی بشری نظام کنونی کشور باید بتواند تغییرات به وجود آمده را کنترل کند و این امر با ایجاد عدالت اجتماعی، آموزشی و عدالت سلامت در جامعه به وجود خواهد آمد.

فرید بیان کرد: ضرورت دارد برای ایجاد خانواده سالم و توانمند برنامه‌های تدوین و برنامه‌ریزی کنیم که خانواده محور باشد، به همین منظور لازم است نسبت به توانمندسازی خانواده‌ها اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی با تأکید بر ضرورت ارائه آموزش‌های مهارتی اجتماعی در بین خانواده‌های ایرانی، تصریح کرد: در خانواده‌ها باید آموزش‌های مهارتی اجتماعی ارائه شود تا بتوانیم جامعه سالم داشته باشیم.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به ضرورت ارائه آموزش قبل از ازدواج برای فرزندان توسط والدین، گفت: آموزش قبل از ازدواج برای فرزندان می‌تواند منجر به کاهش طلاق در جامعه می‌شود.

وی با تأکید بر ضرورت شناسایی خانواده‌های در معرض آسیب در جامعه ادامه داد: در حال حاضر بیش از 2 میلیون و 500 هزار خانواده سرپرست زن در کشور وجود دارد.

فرید با اشاره به افزایش خانواده‌های تک والد در کشور گفت: باید رویکرد همه جانبه به خانواده‌ها داشته باشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین