معاون وزیر بهداشت عنوان کرد؛

ناباروری یکی از دلایل طلاق در کشور/ تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری

سید محمد هادی ایازی، قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت های مردمی، سازمان های مردم نهاد و خیریه

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، طلاق را یکی از معضلات جامعه دانست و گفت: یکی از دلایل عمده طلاق مسئله ناباروری است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، دکتر سید محمد‌هادی ایازی با بیان اینکه جایگزینی جمعیت باعث ایجاد فرصت در جامعه می‌شود، افزود: اگر جامعه پیر شود، جمعیت غیر فعال زیاد می‌شود همین امر مشکلات فراوانی را برای کشور ایجاد می‌کند به همین علت جمعیت کشور ما باید حتما از نرخ موالید ۱.۲ افزایش پیدا می‌کرد.

وی گفت: طبق گزارش ها نرخ موالید طی سال‌های اخیر به حدود ۱.۹ افزایش پیدا کرده است که ما امیدواریم بزودی این آمار به ۲.۱ برسد. با این اتفاق ما می‌توانیم روند جوانی و فعالی جمعیت را در جامعه داشته باشیم.

ایازی در ادامه به اهتمام جدی وزارت بهداشت به  موضوع  جمعیت اشاره کرد و افزود: وزارت بهداشت طی سال‌های اخیر اقدامات جدی برای باروری زوجین نابارور انجام داده است. طی سفری که به زنجان داشتیم شاهد این بودیم که در ماه نزدیک به ۱۵ زوج نابارور موفق به بارداری می‌شوند یعنی در سال ۱۸۰ زوج نابارور زنجانی صاحب فرزند می‌شوند. اگر همین نسبت را برای کل کشور در نظر بگیریم متوجه می‌شویم سالیانه چقدر به چنین خانواده‌هایی کمک می‌شود.

وی اظهار کرد: کار دیگری که باید در این زمینه صورت بگیرد تشویق خانواده‌ها به فرزند آوری  است. البته نه برای گروهی از جامعه که نتوانند فرزندانشان را خوب اداره کنند بلکه افرادی که شرایط داشتن فرزند را دارند. باید در این زمینه فرهنگ سازی صورت بگیرد تا مردم دلیل اهمیت این مسئله را به خوبی درک کنند به خصوص آن گروهی که توجه به این مسئله ندارند.

ایازی افزود: اگر دستگا‌های تبلیغاتی مانند صدا و سیما، وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات و حوزه‌های وزارت بهداشت بتوانند این باور را در مردم ایجاد کنند که یک جمعیت متعادل را در خانواده داشته باشند ما می‌توانیم یک جمعیت پویا و بالنده را در سطح کشور داشته باشیم.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، طلاق را یکی از معضلات جامعه دانست و گفت: متاسفانه یکی از دلایل عمده طلاق مسئله ناباروری است. اگر بتوانیم به این موضوع بیشتر بپردازیم هم به افزایش موالید کمک کرده‌ایم و هم به کاهش آمار طلاق در کشور.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین