رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران:

۱۰ محصول جدید دارویی امسال به بازار می‌آید

صنعت دارو

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: ما به دنبال دریافت مجوز پارک فناوری دارویی از وزارت بهداشت هستیم اما این قول داده می‌شود که امسال ۱۰ محصول جدید دارویی به بازار بیاید.

به گزارش «نسیم آنلاین»،‌علی جعفریان در مراسم رونمایی از خط تولید داروهای جدید،‌ گفت:‌ این داروهای جدید قرار بود همزمان با 22 بهمن سال گذشته رونمایی شود اما به دلیل تراکم کارها میسر نشد، مرکز رشد دارویی دانشگاه تهران از سال 82، به عنوان مرکز رشد فناوری دارویی نامگذاری شده که 21 شرکت در این مرکز مستقر شده و 8 شرکت فعال دارد و تا کنون 22 محصول در دوزهای متفاوت که اغلب ضد سرطان بوده و گران‌قیمت تولید کرده است.

وی با اشاره به صرفه‌جویی ارزی قابل توجه این داروها گفت:‌ ایجاد سرمایه‌گذاری در این عرصه به بازگشت سریع صرفه‌جویی ارزی منجر می‌‌شود.

وی گفت: به عنوان نمونه در زمینه دارویی ضدسرطان سینه هرسپتین زمانی که تولید شد معضل جدی بود چون به دلیل هزینه نمی‌توانستیم آن را تولید کنیم به همین دلیل پروتکلی برای بیماران ضروری ایجاد کردیم.

وی قول داد: 10 محصول جدید دارویی در سال 95، توسط این مرکز رشد فناوری دارویی تولید شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:‌ اکنون به عنوان مرکز رشد فعالیت می‌کنیم اما اگر در نزدیکی این مرکز پارک فناوری ایجاد شود زنجیره تولید دارو تکمیل خواهد شد ما مجوز ایجاد پارک را در وزارت بهداشت پیگیر هستیم که اگر محقق شود با سرعت بالا می‌توانیم به ارزش افزوده جدی در مسیر اقتصاد مقاومتی برسیم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین