رافع در گفتگو با «نسیم آنلاین» تشریح کرد:

فروش بسته‌های چای به نفع نیازمندان در طرح یکصد هزار لبخند

 همای رحمت

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اظهار کرد: پیش بینی شده است امسال برای نخستین بار طرح یکصد هزار لبخند در قالب برنامه های روز کار داوطلبی با مشارکت یکی از تولیدکنندگان چای کشور به اجرا درآید.

فرحناز رافع در خصوص نحوه اجرای این طرح به خبرنگار «نسیم آنلاین» گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تمامی عواید فروش یک‌صد هزار بسته چای بهاره تولیدکننده مذکور به نیازمندان اختصاص‌یافته و همچنین بسته‌های چای به فروش رسیده که دارای بارکد خاصی است در حضور نیکوکار خریدار  با درج نام و نیتشان برچسب زده می‌شود و درنهایت برای توزیع در برنامه ملی همای رحمت در اختیار خانه‌های داوطلب قرار می‌گیرد.
رافع در ادامه خاطرنشان کرد: میزان مشارکت مردمی در این برنامه طی سال‌های پیشین مؤید این مطلب است که این رقم از رشد قابل‌توجهی برخوردار است و برآورد می‌شود امسال نیز با بهره‌گیری از ظرفیت‌های تبلیغاتی و تمهیدات اتخاذشده ، خانواده‌های بیشتری مشمول دریافت این بسته‌ها شوند.
وی با تأکید بر اینکه سیاست سازمان داوطلبان علاوه بر حمایت معیشتی از خانواده‌های کم برخوردار در این برنامه، نهادینه کردن فرهنگ انفاق و دستگیری از محرومان جامعه با تأسی از سیره امیر مؤمنان(ع)، ارتقاء و بهبود کیفیت زندگی نیازمندان با حفظ کرامت انسانی، تأمین احترام خانواده‌های نیازمند وزنان سرپرست خانوار و نیز هویت بخشی به فعالیت‌های داوطلبان است، تصریح کرد: مناسبت‌های مذهبی همچون ماه مبارک رمضان نقش مؤثری در تقویت رفتارهای سودمند اجتماعی و حفظ آن در طول زمان‌های مختلف دارد و هدف از برگزاری آن نشان دادن همبستگی و مسئولیت اجتماعی عمومی از طرف عده‌ای از مردم به‌کل جمعیت جامعه است. بنابراین رفتارهای سودمند اجتماعی تقویت‌کننده فرهنگ، ارزش و هنجارهای جامعه به شمار می‌روند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین